مرکز نوآوری ورامین با حضور معاون رئیس‌جمهوری افتتاح می‌شود

تهران- ایرنا- فرماندار ورامین گفت: مرکز نوآوری شهرستان امروز، دوشنبه با حضور «سورنا ستاری» معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهوری و «انوشیروان محسنی بندپی» استاندار تهران افتتاح می‌شود.

حسین کاغذلو روز یکشنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: این مرکز نوآوری با هدف جذب خلاقیت‌ها و تقویت نوآوری‌ در جامعه  ایجاد می‌شود تا محصولاتی بر مبنای دانش و پژوهش تولید و به بازار عرضه شود.
وی افزود: بودجه این مراکز از سوی شرکت‌هایی که به آن‌ها وابسته‌ هستند یا شرکت‌هایی که طرح‌ها را به آن‌ها می‌فروشند، تامین می‌شود.
فرماندار ورامین تصریح کرد: همچنین این مرکز از شرکت‌های دانش‌بنیان و استارت‌آپ‌ها حمایت کرده و با پشتیبانی چندماهه از ایده‌های خلاق، آن‌ها را تا نهایی شدن و عرضه به بازار همراهی می‌کند.

به گفته وی با راه‌اندازی این مرکز در شهرستان ورامین، فصل جدیدی از پیشرفت و توسعه به ویژه در حوزه اشتغال جوانان تحصیلکرده آغاز می‌شود.
کاغذلو افزود: مرکز نوآوری شهرستان ورامین با حمایت‌های مادی و معنوی معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهوری و همکاری نزدیک مرکز تحقیقات کشاورزی استان تهران در محلی که از سوی این مرکز تحقیقاتی در نظر گرفته شده، راه‌اندازی شده است.
وی تصریح کرد: این مرکز علمی در سوله‌ای به مساحت ۷۰۰ مترمربع و با چهار میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال اعتبار معاونت علمی ریاست‌جمهوری ایجاد شده و در بخش‌های مختلف آن ۲۰ گروه ساماندهی می‌شود.
وی با اشاره به اینکه زمینه فعالیت این مرکز صنایع خلاق و کشاورزی است، افزود: با توجه به اینکه شهرستان ورامین قطب تولید محصولات کشاورزی و دامپروزی است، فعالیت بیشتر شرکت‌های دانش‌بنیان مستقر در این مرکز در زمینه تصفیه آب، گلخانه هوشمند، برنامه جیره‌نویسی، تولید بازی، فروش محصولات شهرستان و خوراک دام خواهد بود.

ورامین با ۳۰۰ هزار نفر جمعیت در ۳۵ کیلومتری جنوب‌شرق تهران واقع شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =