۳۰ درصد داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد در یزد غایب بودند

یزد- ایرنا- نماینده تام الاختیار دانشگاه یزد با اشاره به برگزاری آزمون کارشناسی ارشد سال تحصیلی آینده در روزهای ۱۶، ۱۷ و ۱۸ مرداد ۹۹ که ۳۰ درصد داوطلبان غایب بودند، گفت: از ۱۱ هزار و ۸۳۶ داوطلب ثبت‌نام‌ شده، هفت هزار و ۷۷۳ نفر در جلسه امتحان شرکت کردند که از این تعداد ۴۹ درصد زن و بقیه مرد بودند.

افرادی که در آزمون یادشده پذیر فته می شوند، تحصیلات خود را در سال تحصیلی ۱۴۰۰ - ۱۳۹۹ در مراکز دانشگاهی و آموزش عالی کشور آغاز می کنند. 

به گزارش روز یکشنبه روابط عمومی دانشگاه یزد، سیدمحسن میرحسینی افزود: این آزمون علاوه بر مرکز استان در اردکان برای نخستین بار و در شهر یزد هم در دانشگاه‌های یزد، آزاد اسلامی، پیام نور و دانشگاه فنی حرفه‌ای شهید صدوقی برگزار شد.

وی خاطرنشان کرد: بر اساس دستورالعمل سازمان سنجش ، داوطلبان و عوامل اجرایی آزمون  موظف به پرکردن فرم خود اظهاری درباره بیماری کرونا بودند و استفاده از ماسک برای داوطلبان و ماسک و دستکش برای عوامل اجرایی الزامی بود.

به گفته وی فاصله فیزیکی در چیدمان صندلی‌ها طبق پروتکل‌های ابلاغ‌شده و با نظارت نمایندگان مراکز بهداشت رعایت شده بود.
میرحسینی ادامه داد: در بدو ورود به جلسه آزمون دایره‌هایی کشیده شد که داوطلبان با رعایت فاصله فیزیکی به محل آزمون وارد شدند.

وی افزود: علاوه بر آن تابلوهای راهنما برای رعایت نکات و اصول بهداشتی در ورودی‌های محل آزمون نصب شده و محلول ضدعفونی‌کننده برای استفاده داوطلبان در این محل‌ها قرار گرفته بود.
نماینده تام‌الاختیار دانشگاه یزد در برگزاری آزمون‌های سراسری با بیان اینکه قبل از برگزاری هر نوبت از آزمون ارشد سالن‌های برگزاری گندزدایی و ضدعفونی می شد، گفت: کارشناسان بهداشت با حضور در تمامی مراحل برگزاری آزمون، بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی نظارت داشتند.

ذر سال تحصیلی ۹۹- ۹۸ حدود ۷۰ هزار دانشجو از مقطع کاردانی تا دکتری در رشته های مختلف واحدهای دانشگاهی استان یزد مشغول تحصیل بودند.

همچنین سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی روز یکشنبه اعلام کرد که  از اوایل اسفند ۹۸ تاکنون ۳۲۶ هزار و ۷۱۲ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و با فوت ۱۶۳ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، شمار این افراد به ۱۸ هزار و ۴۲۷ نفر رسیده است.

سیما سادات لاری بیان کرد: در ۲۴ ساعت گذشته تا ظهر ۱۹ مرداد ۱۳۹۹  و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۲ هزار و ۲۰ بیمار جدید مبتلا به کووید- ۱۹ در کشور شناسایی شدند که از این تعداد ۹۶۱ نفر بستری شدند.

معاون وزیر بهداشت گفت:  تاکنون ۲۸۴ هزار و ۳۷۱ نفر از بیماران، بهبود یافته یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند و چهار هزار و ۲۲ نفر هم تحت مراقبت قرار دارند.

لاری گفت: تاکنون ۲ میلیون و ۶۸۶ هزار و ۴۹۸ آزمایش تشخیص کووید- ۱۹ در کشور انجام شده است.

سخنگوی وزارت بهداشت با اعلام اینکه همچنان ۲۶ استان در وضعیت قرمز یا هشدار کرونا هستند، افزود: مازندران، تهران، قم، گلستان، خراسان شمالی، اردبیل، اصفهان، البرز، خراسان رضوی، کرمان، سمنان، آذربایجان شرقی، مرکزی، یزد و گیلان در وضعیت قرمز قرار دارد و شرایط در فارس، ایلام، لرستان، هرمزگان، زنجان، قزوین، آذربایجان غربی، بوشهر، همدان، چهارمحال و بختیاری و کهگیلویه و بویر احمد هم در وضعیت هشداررسیده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 14 =