دادستان قزوین: رسالت امانتداری و نگاه تخصصی در ایرنا رعایت شده است

قزوین – ایرنا- دادستان قزوین گفت: خبرگزاری ایرنا رسالت امانتداری و نگاه تخصصی به رویدادهای خبری را در این سال‌ها رعایت کرده و در تحقق اهداف دادگستری در پیشگیری از تضییع حقوق مردم و اصلاح رویه‌های ناسالم همکاری خوبی داشته است.

به گزارش ایرنا، محمد قاسمی روز یکشنبه در بازدید از خبرگزاری ایرنا مرکز قزوین به مناسبت روز خبرنگار، افزود: انتظارات ما از این خبرگزاری نسبت با سایر خبرگزاری‌ها بیشتر است و باید با تداوم رسالت امانتداری و نگاه تخصصی خود در تهیه اخبار و گزارش‌ها برای حل مشکلات جامعه تلاش کند.

وی اضافه کرد: خبرگزاری ایرنا هم وظیفه نظارت بر دولت و حاکمیت را دارد و هم باید رسالت حرفه‌ای و صنفی خود را انجام دهد و برای پاسخگویی به مطالبات مردم گام بردارد.

دادستان قزوین گفت: امروزه رقابت میان رسانه‌ها بسیار زیاد شده است و خبرگزاری جمهوری اسلامی که متعلق به دولت است باید تلاش مضاعفی در راه اطلاع رسانی و آگاهی بخشی به جامعه داشته باشد.

قاسمی گفت: امروزه با توسعه رسانه‌ها سطح مطالبات مردم افزایش یافته و خبرنگاران و رسانه‌ها باید در چهارچوب پاسخگویی به مطالبات مردم حرکت کنند تا گام‌های بلندی برای حل مشکلات مردم برداشته شود.

این مسوول با اشاره به روز خبرنگار و تقدیر از زحمات فعالان رسانه استان، افزود: ما یک روز را به عنوان روز خبرنگار نمی‌شناسیم و باید در طول سال از خدمات خبرنگاران که اطلاع رسانی و آگاهی بخشی است، قدردانی کرد.

دادستان قزوین با اشاره به عزم جدی دستگاه قضا برای مبارزه با فساد، گفت: در سال‌های اخیر مردم به عملکرد دستگاه قضا در مبارزه با فساد و مفسدان اقتصادی امیدوار شده اند البته مبارزه با فساد از گذشته نیز در این دستگاه وجود داشته ولی در سال‌های اخیر جدی‌تر شده است.

وی افزود: باید همه قوا در این عرصه حرکت کنند تا به مطالبات مردم در چهارچوب قانون پاسخ داده شود.

دادستان قزوین گفت: مبارزه با فساد باید مطابق با معیار قانون صورت گیرد و اگر قانون نقصی داشت با استفاده از ظرفیت نمایندگان مجلس شورای اسلامی برای اصلاح آن اقدام شود.

این مسوول با اشاره به سال جهش تولید، تصریح کرد: در این سال انتظار داریم بخشی از ظرفیت رسانه‌ها در این زمینه مورد استفاده قرار گیرد و با احصای مشکلات واحدهای تولیدی برای پایداری اشتغال، افزایش تولید ملی و رونق اقتصادی گام برداشته شود.

وی گفت: بهترین راه برای مبارزه با تحریم‌های دشمنان حمایت از تولید داخل داست و امیدواریم تحت رهنمودهای مقام معظم رهبری، حمایت مردم و حرکت قوا از این مقطع سخت و دشوار نیز به سلامتی عبور کنیم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =