وزیر راه: صنعت هوایی به مدیریت با اقتدار نیازمند است

تهران- ایرنا-وزیر راه و شهرسازی گفت:در چندین سال اخیر در صنعت هوایی وقت ما صرف دشمنی‌ها و پرونده‌های بی‌خود و دادگاه‌هایی شد که ریشه آن دشمنی و نه کارشناسی بود.باید مراقب باشیم و با اعمال مدیریت با اقتدار درگیر مسیرهای فرعی نشویم.

آیین تکریم علی عابدزاده و معارفه خلبان تورج دهقانی زنگنه و خلبان علیرضا برخور به ریاست سازمان هواپیمایی و هم چنین مدیرعاملی شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران، روز یکشنبه در دانشکده صنعت هواپیمایی برگزار شد.

محمد اسلامی در این مراسم، گفت: در این مقطع از کشور مهم این است که بتوانیم راه‌های نرفته را طی کنیم. ایران در شدیدترین دوره تحریم قرار دارد و مخالفان انقلاب سعی دارند با ایجاد هرج و مرج به هدف تاراج منابع خود دست پیدا کنند.

وی با بیان اینکه کشور مراحل مختلفی از پیشرفت را پشت سر گذاشته است، ادامه داد: الان دوره ای است که باید برای مقاوم سازی اقتصادی طوری که به مقاومت بازدارنده برسیم برنامه ریزی کنیم. فرصت اشتغال برای جوانان ایجاد کنیم و جغرافیای اقتصادی کشور را به اندازه جغرافیای سرزمینی گسترش دهیم و بدین ترتیب سهم خود را از منطقه بگیریم.

وی با اشاره به پایان دوره علی عابدزاده بر ریاست سازمان هواپیمایی ادامه داد: هیچ کس از مدار خارج نمی شود، هر کس در دوره ای نقشی دارد و بعد با پایان آن دوره وظایف را به فرد دیگری می سپارد اما از مدار خارج نمی شود.

وی با اشاره به گلایه های عابدزاده از پرونده سازی علیه اون در دوران مدیریتش،گفت: باید از دشمنی با افراد با اغراض شخصی جلوگیری کنیم، در چندین سال اخیر در همین صنعت هوایی وقت ما صرف دشمنی‌ها و پرونده های بی‌خود و دادگاه‌هایی شد که ریشه آن دشمنی و نه کارشناسی بود.

وزیر راه و شهرسازی ادامه داد:‌ باید مراقب باشیم و با اعمال مدیریت با اقتدار درگیر مسیرهای فرعی نشویم.

اسلامی ادامه داد: رابطه من و آقای عابدزاده،‌رابطه وزیر و معاون وزیر نیست. اصلاً با هیچ یک از مسؤولان چنین رابطه‌هایی نداریم و در وزارت راه و شهرسازی به صورت سیستمی و تیم‌ورکی کار می‌کنیم و هم افزایی و همگرایی یکپارچه داریم.

وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: اتحاد، همبستگی،‌همدلی و یکپارچگی در این صنعت وجود دارد. ما قصد نداشتیم آقای دهقانی زنگنه را در این شرایط از مدیر عاملی ایران ایر تغییر بدهیم، اما بالاخره به این جمع‌بندی رسیدیم و روزی که موضوع در دولت مطرح شد نیمی از وقت هیأت دولت صرف موضوعات صنعت هوایی شد و به مذاکرات در باره صنعت گذشت و موضوع انتخاب و انتصاب زمان بر بود.

اسلامی اظهار داشت: با نظر مثبت دولت و رئیس جمهوری و شناخت مقام معظم رهبری آقایان تورج دهقانی زنگنه و علیرضا برخورد به سازمان هواپیمایی و ایران ایر آورده شدند. این افراد برای صنعت یک ثروت بزرگ محسوب می‌شوند و با پشتوانه محکمی که دارند امیدواریم در تحقق اهداف ما را یاری کنند، ضمن آنکه آقای عابدزاده هم همچنان به خانواده هوایی کشور تعلق دارد و در این صنعت می‌ماند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =