کلاهبرداری ۵ میلیارد تومان فروش ملک با سند جعلی در تهران

تهران- ایرنا- معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی تهران گفت: دو جاعل حرفه‌ای که با شناسایی ملکی بلاصاحب در شمال تهران و جعل سند مالکیت آن پنج میلیارد تومان کلاهبرداری کرده بودند، دستگیر شدند.

به گزارش ایرنا از اعلام روز  یکشنبه پلیس تهران بزرگ، سرهنگ کارآگاه «جهانگیر تقی پور» در این باره گفت: در اوایل تیرماه سال جاری پرونده‌ای از بازپرسی دادسرای ناحیه ۵ تهران مبنی بر جعل سند مالکیت به دادخواهی مرد جوانی به اداره ۱۳ پلیس آگاهی تهران ارجاع شد.

معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی تهران عنوان کرد: شاکی با حضور در اداره سیزدهم به کارآگاهان گفت قصد خرید ملکی را داشتم که با بررسی سایت های خرید و فروش به یک آگهی در محدوده شمال شهر تهران برخورد کردم که فروشنده قیمتی پایین تر از عرف بازار برای فروش ملک آگهی کرده بود. با فروشنده تماس گرفتم و پس از بررسی سند مالکیت وی قرارداد فروش ملک را تنظیم و مبلغ ۵ میلیارد تومان به حسابش پرداخت کردم.

این مقام پلیس گفت: شاکی اظهار داشت، بعد از مدتی شخصی به ملکی که تازه خریده بودم مراجعه کرد و مدعی شد که این ملک برای او است و حدود چند ماهی است به مسافرت خارج از کشور رفته و با نشان دادن سند مالکیتش متوجه شدم سند من جعلی است و فروشنده کلاهبردار است.

وی با بیان اینکه در تحقیقات پلیسی و رصد های اطلاعاتی رد پای یکی از مجرمان حرفه ای به نام «فرشاد» شناسایی شد، تصریح کرد: در گام بعدی از تحقیقات پلیسی، متهم در دهم تیرماه در مخفیگاهش دستگیر و به اداره سیزدهم انتقال یافت.

این مقام انتظامی عنوان کرد: فرشاد ضمن اعتراف به جرم خود اظهارداشت، من با پرسه زنی در مناطق مختلف شهر تهران و با شناسایی املاک فاقد سکنه خود را مالک آنان معرفی و با جعل اسناد مالکیت به همدستی یکی از دوستانم آگهی فروش ثبت می کردیم.

تقی پور افزود: در ادامه تحقیقات پلیسی، کارآگاهان بلافاصله مخفیگاه متهم دوم پرونده را در جنوب شهر تهران شناسایی و با هماهنگی های قضائی متهم را در مخفیگاهش دستگیر کردند، گفت: با اعتراف متهمان به جرم ارتکابی، هر دو متهم با صدور قرار قانونی از سوی بازپرس پرونده برای انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار کارآگاهان اداره سیزدهم قرار دارند.

کشف ۳ میلیارد تومانی لوازم خانگی قاچاق در جنوب تهران
رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران گفت: یک هزار و چهار عدد لوازم خانگی قاچاق از انباری در جنوب تهران به ارزش سه میلیارد تومان کشف شد.

سرهنگ علی ولی پورگودرزی در این باره اظهار داشت: اواخر هفته گذشته ماموران پلیس امنیت اقتصادی در رصد های اطلاعاتی دریافتند فردی مقادیر زیادی لوازم خانگی قاچاق در انباری در جنوب تهران دپو کرده است.

وی افزود: دستور دستگیری متهم و بازرسی از داخل انباری اخذ و ماموران در بازرسی از آن یک هزار و چهار عدد لوازم خانگی قاچاق از قبیل یخچال فریزر، ماشین ظرفشویی، لباسشویی و جارو برقی فاقد بارنامه و مجوزهای گمرکی کشف کردند.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران با اشاره به اینکه با دستور قضائی اموال کشف شده تحویل سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی تهران شد، تصریح کرد: ارزش کالای مکشوفه بنا به نظر کارشناسان بیش از سه میلیارد تومان برآورد شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 12 =