محرومیت سنگین اتحادیه فوتبال انگلیس برای بروز رفتارهای نژادپرستانه

تهران- ایرنا- براساس دستورالعمل جدید اتحادیه فوتبال انگلیس، بازیکنان در صورت بروز رفتارهای نژادپرستانه ۱۲ جلسه از همراهی تیم خود محروم خواهند شد.

فدراسیون بین المللی فوتبال (فیفا) و اتحادیه فوتبال اروپا (یوفا) برای بروز رفتارهای نژادپرستانه و سایر اقدامات تبعیض آمیز، دست کم ۱۰ بازی محرومیت در نظر گرفته است.

اتحادیه فوتبال انگلیس اعلام کرد که در صورت انجام رفتار نژادپرستانه در فضای مجازی و یا در صورت ارائه فاکتورهای تعدیل کننده مشخص، محرومیت به زیر ۶ جلسه قابل انعطاف است.

نهاد اداره کننده فوتبال انگلیس حالا می‌تواند پرونده‌هایی را که خارج از محیط استاندارد فوتبال و یا در فضایی خصوصی به وقوع بپیوندد، پیگیری کند.

«برناردو سیلوا» ستاره باشگاه منچسترسیتی به دلیل انتشار پست جنجالی در فضای مجازی در مورد هم تیمی خود یعنی «بنجامین مندی»، یک جلسه محروم شد و این در حالی است که «دله علی» به دلیل تمسخر یک مرد آسیایی در یک کلیپ در فضای مجازی ور در رابطه با ویروس کرونا، محرومیت مشابهی دریافت کرد.

«پیارا پوآر» مدیر اجرایی فوتبال علیه نژادپرستی گفت که قوانین جدید از در نظر گرفتن محرومیت برای هواداران فوتبال ناکام مانده است.

وی در این باره گفت: بار دیگر اتحادیه فوتبال انگلیس بار را روی دوش افراد و عمدتا بازیکنان متخلف گذاشت. باشگاه‌هایی که هوادارانشان به طور مداوم رفتارهای بد از خود نشان می‌دهند، محرومیت جزئی دریافت خواهند کرد و این در حالی است که چنین رفتارها و صحنه‌هایی بیشترین خطر را متوجه فوتبال می‌کند. به زبان ساده اتحادیه فوتبال انگلیس نمی‌خواهد باشگاه‌ها را تنبیه کند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 16 =