۱۹ مرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۶:۱۱
کد خبرنگار: 2059
کد خبر: 83901396
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

دو بخش بیمارستان اطفال مشهد به کودکان کرونایی اختصاص یافت

مشهد- ایرنا- دو بخش ویژه کرونا در بیمارستان فوق تخصصی اطفال مشهد با نام "اکبر" برای درمان کودکان مبتلا به بیماری کووید - ۱۹ اختصاص یافت.

دانشگاه علوم پزشکی مشهد روز یکشنبه به نقل از رییس بیمارستان فوق تخصصی کودکان اکبر گزارش داد: این بخشها شامل یک بخش بستری و یک بخش مراقبت‌های ویژه برای بیماران مبتلا به کووید ۱۹ است و تمامی مراجعان پیش از ورود به اورژانس بررسی و غربالگری می‌شوند.
دکتر سید علی جعفری افزود: کودکان نیز همانند دیگر گروه‌های سنی در معرض ابتلا به ویروس کرونا قرار دارند و باید تمام دستورالعمل‌های بهداشتی برای آنان رعایت شود.

وی ادامه داد: علائم کرونا در کودکان با تظاهرات مختلفی بروز می‌کند و به دلیل بروز تظاهرات مختلف و یا بی علامتی، کودکان می‌توانند ناقل بیماری به بزرگسالان باشند و این که کودکان به این بیماری مبتلا نمی شوند کاملا نادرست است.
رییس بیمارستان فوق تخصصی کودکان اکبر گفت: والدین باید ضمن اجتناب از حضور در اماکن عمومی و دورهمی‌ها تمامی دستورالعمل‌های بهداشتی را برای فرزند خود رعایت کنند.

بیمارستان فوق تخصصی اطفال اکبر یکی از بیمارستانهای زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد است که توسط خیران و خانواده "علیزاده" در سال ۱۳۹۶ طی مراسمی با حضور وزیر وقت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به بهره‌برداری رسید. 
این بیمارستان ۲۰۰ تختخوابی در فضایی به مساحت ۲۲ هزار مترمربع ساخته شده است و به عنوان مجهزترین بیمارستان تخصصی کودکان در شمال شرق کشور مطرح است.

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 8 =