شایعات نگران‌کننده پیرامون تیم ملی و اسکوچیچ؛ لطفا تکذیب کنید

تهران- ایرنا- در حالی که بنظر می‌رسد برنامه‌های تیم ملی فوتبال ایران به‌خوبی در حال پیشروی است، شنیده می‌شود ماجراهای نگران‌کننده‌ای بین اسکوچیچ و مسوولان فدراسیون فوتبال به وجود آمده است.

به گزارش ایرنا، تیم ملی فوتبال ایران باید در تاریخ‌های هفدهم و بیست‌ودوم مهرماه، بیست‌ودوم و بیست‌وهفتم آبان‌ماه دیدارهای باقی‌مانده خود را به ترتیب با تیم‌های هنگ‌کنگ، کامبوج، بحرین و عراق در چارچوب مرحله دوم انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ و جام ملت‌های ۲۰۲۳ برگزار کند.

پیش از این قرار است در شهریورماه نخستین اردوی تیم ملی با حضور دراگان اسکوچیچ برگزار شود. در این اردو یک بازی دوستانه به طور قطعی با ازبکستان برگزار می‌شود و یک بازی دیگر نیز احتمالا برای ملی‌پوشان تدارک دیده خواهد شد. در حالی که کادر فنی تیم ملی در حال رصد کردن بازی‌های لیگ است و به ظاهر همه چیز در شرایط پایدار و خوبی در جریان است شنیده می‌شود ماجراهای نگران‌کننده‌ای بین اسکوچیچ و مسوولان فدراسیون فوتبال به وجود آمده که اگر سریع به آن رسیدگی نشود ممکن است در آینده به بحران‌های بزرگی تبدیل شوند. امیدواریم این شنیده‌ها همگی به طور قطع و به راستی تکذیب شوند!

برنامه مبهم تیم ملی

با اینکه بالاتر گفتیم تیم ملی در شهریور و مهرماه باید اردو و مسابقاتی را برپا و برگزار کند اما هنوز تاریخ دقیق شروع اردوها مشخص نشده است. برنامه فشرده بازی‌های باشگاهی باعث شده تا ابهاماتی درباره برنامه تیم ملی وجود داشته باشد و همین مساله اسکوچیچ را نگران کرده است. نمایندگان ایران در لیگ قهرمانان آسیا از اواخر شهریور درگیر لیگ قهرمانان آسیا می‌شوند و ممکن است تداخلی بین این مسابقات و برنامه‌های تیم ملی وجود بیاید. اسکوچیچ دوست دارد هرچه سریع‌تر برنامه دقیق تیمش را بداند. آن هم در حالی که حدود دو ماه تا نخستین بازی رسمی باقی مانده است.

چالش احتمالی با باشگاه‌ها و ماجرای لژیونرها

همانطور که گفتیم ما چهار نماینده در لیگ قهرمانان داریم که سه تیم استقلال، پرسپولیس و سپاهان چند بازیکن کلیدی در تیم ملی دارند. مشخص نیست که بازی‌های این تیم‌ها در لیگ قهرمانان تا چه زمانی ادامه پیدا کند. آنها مسابقاتشان را از ۲۴ شهریورماه آغاز می‌کنند و سپس در مهرماه نیز این بازی‌ها ادامه دارد. از طرفی اسکوچیچ به دلیل اینکه تازه کارش را شروع کرده نیاز دارد تا نفراتش را به طور کامل در اختیار داشته باشد تا بتواند تفکراتش را پیاده کند. یادمان نرود که بخش قابل توجهی از نفرات تیم ملی لژیونر هستند و این بازیکنان به جز تاریخ فیفادی در زمان دیگری نمی‌توانند به اردوی تیم ملی بیایند و در این وضعیت، حضور بازیکنان داخلی بسیار مهم است اما اگر نفرات داخلی هم به صورت تمام و کمال در اختیار اسکو نباشند او قطعا با چالش‌های دشواری روبرو خواهد بود. از طرفی عدم حضور بازیکنان داخلی ممکن است به ضرر خودشان هم تمام شود و در لیست نهایی کسانی حضور داشته باشند که به صورت کامل در اردوها بوده‌اند.

عدم استقلال اسکوچیچ در دعوت از بازیکنان

شنیده می‌شود یکی از مهمترین مسائلی که اسکوچیچ را ناراحت کرده، فشارها و مشورت‌هایی است که از جهات مختلف به صورت مستقیم و غیرمستقیم توسط اشخاص بی‌ربط به او می‌شود تا برخی بازیکنان را به تیم ملی دعوت کند. اسکوچیچ از این بابت بسیار کلافه شده و این موضوع را با نزدیکان خود هم در میان گذاشته است. بی‌تردید خیلی‌ها منتظر رونمایی از اولین لیست اسکوچیچ هستند. لیستی که احتمالا در آن نفرات جدیدی به چشم می‌خورند اما اینکه فشاری بخواهد روی او باشد و استقلال ۱۰۰ درصدی اسکو در این زمینه نقض شود جزو مسائلی است که می‌تواند بسیار نگران‌کننده باشد و فدراسیون می‌بایست آرامش خاطر لازم را برای سرمربی‌اش به وجود بیاورد.

ماجرای صنعت نفت آبادان

اسکوچیچ در پرونده صنعت نفت شکست خورد و باید به این باشگاه مبلغ قابل توجهی را پرداخت کند. سرمربی کروات تیم ملی انتظار داشت که در این زمینه فدراسیون با او همکاری لازم را داشته و تا انتها حمایت فدراسیون را داشته باشد و به نوعی باشگاه صنعت نفت را مجاب کنند تا از حق خود بگذرد ولی این اتفاق رخ نداد. اسکوچیچ گلایه خود را در این باره به گوش فدراسیون‌نشینان رسانده است. با این حال و تا به الان اوست که باید مبلغ ۱۴۰ هزار دلار را به باشگاه آبادانی پرداخت کند.

وضعیت نامشخص کریم باقری

اسکوچیچ به انتخاب خودش یا با مشاوره فدراسیون‌نشینان کریم باقری را به عنوان یکی از دو دستیار ایرانی خود انتخاب کرد. طرفین به توافق رسیدند تا پس از اتمام لیگ، باقری به تیم ملی بیاید اما شیوع ویروس کرونا و طولانی شدن مسابقات برنامه‌ها را به هم ریخت و حالا معلوم نیست که باقری را در تیم ملی خواهیم داشت یا خیر. دیگر دستیاران اسکوچیچ، چه ایرانی و چه خارجی کار خود را آغاز کرده‌اند اما خبری از مربی کنونی پرسپولیس نیست و حتی مشخص نیست که پس از پایان مسابقات در این فصل که برای پرسپولیس تا مهرماه ادامه دارد، تکلیف باقری چه خواهد بود. شاید در آخرین لحظه مشخص شد که باقری به تیم ملی نمی‌آید و اسکوچیچ دومین دستیار ایرانی خود را پیش از شروع همکاری از دست بدهد.

در ابتدای گزارش هم گفته شد که امیدواریم تمامی این نگرانی‌ها تکذیب شود و یا در صورت صحت خیلی زود مرتفع بشود چرا که غالبا در حد گلایه و ناراحتی بوده و کار به اصطلاح بیخ پیدا نکرده است. تیم ملی فوتبال کشورمان نیاز دارد تا با آرامش به مصاف چهار رقیب خود برود تا بدون مشکل از این مرحله عبور کند و راهی دور نهایی شود. در این مسیر کادر فنی تیم ملی و در راس آن دراگان اسکوچیچ نیازمند این هستند تا تمرکزشان را به صورت ۱۰۰ درصد روی تیم ملی بگذارند و نگرانی‌های بیرونی نداشته باشند.

به امید موفقیت تیم ملی ایران در مرحله دوم انتخابی جام جهانی و جام ملت‌های آسیا و در نهایت سومین صعود متوالی به بزرگترین آوردگاه فوتبالیِ جهان.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha