تکمیل آبرسانی به ملکشاهی نیازمند ۱۷۰ میلیارد ریال اعتبار است

ایلام - ایرنا - معاون عمرانی استاندار ایلام با اشاره به اینکه ۱۷۰ میلیارد ریال برای تکمیل آبرسانی به ملکشاهی نیاز است، گفت: تامین آب شرب بزرگترین مشکل این شهرستان است.

به گزارش روابط عمومی استانداری ایلام، احمد کرمی روز یکشنبه در جلسه ویدیوکنفرانس با معاون وزیر و رییس سازمان شهرداری‌ها در خصوص ۳۱ شهرستان محروم کشور اظهار کرد: از سال‌های گذشته برای حل مشکل تامین آب شرب شهرستان ملکشاهی، طرح انتقال آب از سد چم گردلان به شهرستان ملکشاهی در دستور کار قرار داده شده که ۷۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و ۲۸۰ میلیارد ریال برای این طرح هزینه شده است و ۱۷۰ میلیارد ریال اعتبار برای تکمیل این طرح نیاز است.

کرمی افزود: سال گذشته بیش از ۳۰۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات توسعه روستایی، طرح فراگیر و مشاغل تسهیلات برای طرح‌های اشتغالزایی در شهرستان ملکشاهی اختصاص یافت که منجر به اشتغال ۹۵۳ نفر شد.

معاون عمرانی استاندار ایلام بیان کرد: بیکاری مشکل اصلی شهرستان محروم ملکشاهی است که با ورود نهادها و شرکت‌هایی همچون ایدرو و ایمیدرو و ایجاد صنایع تبدیلی و کارخانجات سیمان و گچ تا حدود زیادی قابل حل است.

وی گفت: بیکاری و تامین آب شرب مشکل اصلی شهرستان محروم ملکشاهی بوده که نیازمند اعتبارات ملی است.

شهرستان ۲۱ هزار نفری ملکشاهی به مرکزیت شهر ارکواز در ۳۵ کیلومتری ایلام قرار دارد و سال ۸۵ از مهران جدا و به شهرستان تبدیل شد ولی همچنان از کمبود بسیاری از زیرساخت شهری رنج می‌برد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =