۱۹ مرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۴:۵۴
کد خبرنگار: 2748
کد خبر: 83901328
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

کاهش ۲۰ درصدی مبتلایان به کرونا در لرستان

خرم آباد - ایرنا - استاندار لرستان گفت: میزان بستری بیماران مبتلا به کووید ۱۹ در استان نسبت به ۲ هفته گذشته ۲۰ درصد کاهش یافته است.

به گزارش ایرنا سید موسی خادمی روز یکشنبه در حاشیه جلسه ویدئو کنفرانس ستاد ملی مدیریت کرونا افزود: استان همچنان در وضعیت هشدار شیوع کرونا قرار دارد اما از نظر میزان بستری و مرگ ناشی از بیماری نسبت به ۲ هفته قبل شرایط بهتری داریم و کاهش ۲۰ درصدی تعداد بستری‌ها  محقق شده است.

وی ادامه داد: برای سه حوزه اداری، اصناف و مردم عادی در صورت عدم رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، مجازات‌هایی در این رابطه در نظر گرفته می شود که پس از اعلام نوع مجازات‌ها و تصویب نهایی آن، هفته آینده در جلسه ستاد ملی مدیریت کرونا، کلیات آن به استان‌ها ابلاغ و اجرایی خواهد شد.

استاندار لرستان گفت: از مردم درخواست می شود برای حفظ وضعیت کنونی و حرکت به سمت شرایط بهتر؛ دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت کنند و به همین منظور تمدید محددیت ها یک هفته تا ۱۰ روز در دستور کار قرار می گیرد.

خادمی اظهار داشت: بر اساس تصمیم ستاد ملی مدیریت کرونا عزاداری‌های محرم با در نظر گرفتن پروتکل‌های اعلام شده برگزار خواهد شد و این مهم هفته جاری در جلسه با هیات‌های مذهبی استان  بررسی خواهد شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =