اعزام ۲ گروه ارزیاب هلال‌احمر به منطقه زلزله‌زده حوالی قصرشیرین و گیلانغرب

تهران - ایرنا - رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر از اعزام دو گروه ارزیاب به منطقه زلزله‌زده حوالی قصرشیرین و گیلانغرب در استان کرمانشاه به منظور ارزیابی اولیه زلزله بوقوع پیوسته در این منطقه خبر داد.

مهدی ولی پور روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی ایرنا افزود: پس از کسب وقوع خبر زمین لرزه ۵.۱ ریشتری در زلزله حوالی شهرستان های قصرشیرین و گیلانغرب در استان کرمانشاه با قید فوریت های امدادرسانی ستاد بحران در سازمان امداد و نجات تشکیل و با هماهنگی های انجام شده، دستورات لازم برای اعزام گروه های ارزیاب از نزدیکترین پایگاه های امداد و نجات به منطقه وقوع زلزله صادر شد.
وی توضیح داد: اکنون گروه های ارزیاب هلال احمر برای ارزیابی اولیه و بررسی لازم به محل وقوع این زلزله اعزام شده اند.

ولی پور گفت: طبق آخرین اطلاعات ارزیابی شده دریافتی ۱۷ روستا در محل وقوع زلزله تا شعاع ۱۵ کیلومتری قرار گرفته که فقط دو روستا دارای سکنه هستند.

زلزله ای به بزرگی ۵.۱ دهم در مقیاس امواج درونی زمین (ریشتر) ساعت ۱۳ و ۴۶ دقیقه و ۱۹ ثانیه ظهر امروز (یکشنبه) حوالی قصر شیرین(کرمانشاه) و خانقین (Khanaqin) عراق را لرزاند.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا به نقل از مرکز لرزه نگاری دانشگاه تهران، این زلزله در عمق هشت کیلومتری زمین به وقوع پیوست.

کانون این زلزله در موقعیت ۴۵.۶۲ طول جغرافیایی و ۳۴.۲۵ عرض جغرافیایی ثبت شده است.

نزدیک‌ترین شهرها به محل وقوع این زمین لرزه ۲۹ کیلومتری گیلانغرب (کرمانشاه)، ۳۰ کیلومتری قصر شیرین (کرمانشاه) و  ۳۲ کیلومتری سرپل ذهاب (کرمانشاه) ثبت و نزدیکترین مراکز استان به محل وقوع این زلزله ۹۹ کیلومتری ایلام و ۱۳۵ کیلومتری کرمانشاه گزارش شده است

از خسارت احتمالی این زمین لرزه گزارشی منتشر نشده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 9 =