۱۹ مرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۶:۳۴
کد خبرنگار: 3043
کد خبر: 83901298
۰ نفر

برچسب‌ها

خبرنگاران محرک‌های توسعه جامعه هستند

قزوین - ایرنا - مدیرعامل سازمان همیاری شهرداری‌های استان قزوین، نقش خبرنگاران را در کمک به پیشبرد توسعه جامعه پررنگ دانست و گفت: خبرنگاران با فعالیت خود به رشد جوامع در ابعاد مختلف کمک می کنند.

به گزارش ایرنا، هادی طاهرخانی روز یکشنبه به مناسبت روز خبرنگار در دیدار با رییس و کارکنان خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) استان قزوین افزود: رسانه‌ها باید با اطلاع رسانی دقیق و حفظ امانتداری در جهت همدلی و بین مردم و مسوولان  و ایجاد فضای امید و همدلی  در جامعه تلاش کنند.

این مسوول در بخش دیگری از صحبت های خود گفت: امروزه نقش و جایگاه خبرنگاران در جامعه به سبب توسعه و پیشرفت رسانه ها و وسایل ارتباط جمعی پررنگ است که البته این موضوع مسوولیت خبرنگاران را نیز سنگین‌تر کرده است.

وی در ادامه با اشاره به پیشینه تاریخی خبرگزاری ایرنا به عنوان قدیمی ترین خبرگزاری کشور، افزود: سازمان خبرگزاری جمهوری اسلامی از رسانه‌هایی است که با انتشار اخبار معتدل و نقد به موقع و منصفانه نقش بسزایی در اطلاع رسانی درست و صحیح در جامعه داشته است.

طاهرخانی ادامه داد: استفاده از نیروهای متعهد و توانمند در ایرنا موجب شده شاهد افراط و تفریط و حواشی غیر ضروری که هیچ نفعی برای مردم ندارد در این رسانه نباشیم و کسانی که خبرهای دقیق و حرفه‌ای را دنبال می‌کنند بدون شک یکی از رسانه‌های مرجع آنها، خبرگزاری ایرنا است.

طاهرخانی یادآور شد: همراهی این رسانه در اطلاع رسانی نقش مهمی در توسعه استان داشته و نقد و تحلیل و گزارش‌های خوب شما توانسته بخشی از نیازهای مخاطبان را تامین کند.

شهید محمود صارمی از جمله خبرنگاران پرتلاش کشورمان بود که از حضور در خطرناک‌ترین میدان‌ها ترس به خود راه نداد و تا انتها به رسالت خود وفادار ماند.

 شهید صارمی، خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) در سال ۷۷ در مزار شریف افغانستان به دست نیروهای افراطی طالبان به شهادت رسید و به همین مناسبت شورای فرهنگ عمومی ۱۷ مرداد ماه  "سالروز شهادت محمود صارمی" را به عنوان روز خبرنگار نامگذاری کرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 14 =