الیزه: کنفرانس بین‌المللی پاریس با هدف بررسی رویدادهای بیروت برگزار می‌شود

تهران - ایرنا - کاخ الیزه با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که کنفرانس امروز پاریس بصورت مجازی با حضور نمایندگانی از سازمان ملل و برخی کشورها برای بررسی رویدادها و اتفاقات اخیر بیروت و شرایط جاری در لبنان برگزار می‌شود.

به نقل از صفحه توتییتر کاخ ریاست جمهوری فرانسه، الیزه مدعی شده است که این کنفرانس بین المللی با هدف حمایت از بیروت و مردم لبنان و برای بسیج و سازمان‌دهی کمک‌های اضطراری از جانب جامعه بین‌المللی برگزار می شود.

«میشل عون» رئیس جمهوری لبنان جمعه شب گفت: دونالد ترامپ در تماس تلفنی با وی، برای شرکت در کنفرانس پاریس که از سوی رئیس جمهوری فرانسه برای کمک به لبنان قول برگزاری آن داده شده، اعلام آمادگی کرده است.

عصر سه‌شنبه گذشته در پی وقوع آتش‌سوزی گسترده‌ در یکی از انبارهای مواد آتش‌زا واقع در بندر بیروت، انفجار مهیبی در انبارهای مجاور آن که حاوی دو هزار و ۷۰۰ تن نیترات آمونیوم بود، رخ داد که بر اثر آن، تاکنون ۱۵۴ نفر کشته و بالغ بر پنج هزار نفر زخمی شدند.

کشورهای مختلف جهان روز چهارشنبه با ارسال پیام‌هایی، با مردم و دولت لبنان ابراز همدردی و آمادگی خود را برای کمک به این کشور اعلام کردند.

تاکنون از ایران سه فروند هواپیمای حامل امکانات پزشکی و کمک های مورد نیاز مردم بیروت به همراه تیم پزشکی به لبنان گسیل شده و نخستین بیمارستان صحرایی توسط تیم پزشکی اعزامی ایران در شهر کار خود را آغاز کرده است.

«امانوئل مکرون» رئیس جمهوری فرانسه روز پنجشنبه در جریان سفر به بیروت ، در سخنانی غیر دیپلماتیک و مداخله جویانه، با تعیین ضرب الجل برای اصلاحات سیاسی به مقامات لبنانی اعلام کرد که اگر تا ماه سپتامبر ( شهریور ) اصلاحات انجام نشود خود مسئولیت این اصلاحات را برعهده خواهد گرفت.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 5 =