استاندار: توسعه زیرساخت‌های فرهنگی اولویت‌ دولت در کردستان است

سنندج - ایرنا - استاندار کردستان گفت: حمایت از توسعه و تقویت زیرساخت‌های بخش فرهنگ و هنر از اولویت‌های اصلی دولت در این استان است و این موضوع مهم با جدیت دنبال و انجام می‌شود.

به گزارش ایرنا، بهمن مرادنیا روز یکشنبه در جریان بازدید از طرح توسعه پردیس سینمایی بهمن سنندج اظهار داشت: ما به نمایندگی از دولت در استان کردستان در ۲ بخش سخت افزاری یعنی ایجاد زیرساخت‌های لازم و در حوزه نرم‌افزاری یعنی حمایت از برنامه‌ها و فعالیت‌های فرهنگی از هیچ تلاشی دریغ نخواهیم کرد.

وی با اشاره به ضرورت حمایت از بخش فرهنگ در استان کردستان بدلیل وجود ظرفیت‌های بالایی که در اختیار دارد، افزود: ساخت سریال سنجرخان، امیر نظام گروسی و سریال مستوره اردلان از جمله برنامه‌های حمایتی است که در بخش نرم‌افزاری در حال انجام است و تلاش می‌شود چهره‌های برجسته کُرد در قالب سریال‌های فاخر در سطح ملی معرفی شوند.

استاندار کردستان با اشاره به ظرفیت‌های پردیس سینمایی بهمن سنندج اضافه کرد: امروز این پردیس به یکی از مکان‌های مهم فرهنگی و هنری شهر سنندج تبدیل شده ضمن اینکه ایجاد زیرساخت‌های جدید در بخش فرهنگ از جمله سینما مورد حمایت دولت است.

وی با اشاره به ایجاد چهار سالن جدید در پردیس سینمایی بهمن سنندج ابراز امیدواری کرد، این ظرفیت جدید هر چه سریعتر افتتاح شده و مورد بهره‌برداری مردم بویژه اهالی فرهنگ و هنر قرار گیرد.

مرادنیا با اشاره به ساخت پردیس سینمایی سقز با سه سالن سینمایی نیز گفت: این مکان همانند پردیس سینمایی بهمن سنندج با امکانات متعددی چون کافه کتاب، کافی شاپ و گالری می‌تواند به مرکز اصلی فعالیت‌های فرهنگی و هنری این شهرستان تبدیل شود.

وی با اشاره به توسعه سینما آزادی بیجار به سه سالن سینمایی و افزایش سرانه  صندلی و سالن سینما در استان یادآور شد: انتظار داریم که اینگونه اقدامات و فعالیت‌ها از سوی حوزه هنری استان کردستان همچنان تداوم داشته باشد.

پردیس سینمایی بهمن سنندج با ایجاد و احداث چهار سالن جدید از جمله اولین سینمای روباز در منطقه غرب کشور تعدادی صندلی های خود را به بیش از هزار صندلی می‌رساند.

همزمان با اضافه کردن چهار سالن به پردیس سینمایی بهمن سنندج و تبدیل آن به ۷ سالن سینمایی، عملیات ساخت پردیس سینمایی سقز با سه سالن و تبدیل سینما آزادی بیجار به پردیس سینمایی با سه سالن سینمایی توسط حوزه هنری کردستان در حال انجام است و بر اساس هماهنگی‌های این پروژه‌ها در چند ماه آینده مورد بهره‌برداری قرار می گیرند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha