۱۹ مرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۳:۵۴
کد خبرنگار: 2651
کد خبر: 83901255
۴ نفر

برچسب‌ها

آتش سوزی جنگلهای اندیکا مهار شد

اهواز – ایرنا – سرپرست اداره منابع طبیعی و آبخیزداری اندیکا گفت : آتش سوزی جنگل‌ها و مراتع این شهرستان بعد از ظهر امروز یکشنبه مهار شد.

ایرج حاتمی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان کرد : با پیگیری مدیرکل منابع طبیعی و آبخیز داری خوزستان و اعزام نیرو از شهرستان های ایذه ، باغملک ، لالی و مسجد سلیمان حوالی ساعت ۱۳ این آتش سوزی به طور کامل مهار شد .

وی افزود : بررسی میزان و علت این آتش سوزی نیز توسط کارشناسان در حال انجام است .

سرپرست اداره منابع طبیعی و آبخیز داری اندیکا ضمن قدر دانی از نیرو های محیط زیست و دیگر ادارات ادامه داد : این آتش سوزی در منطقه شوایی، کفت هچه و چشمه زنون بعد از ظهر روز جمعه گزارش شده بود .

از ابتدای سال تاکنون حدود ۲۰ فقره آتش سوزی در مراتع و جنگلهای اندیکا رخ داده که متاسفانه نبود امکانات باعث شده خسارت های زیادی به مراتع و جنگل های این شهرستان وارد شود .

در شهرستان اندیکا حدود ۱۵۰هزار هکتار جنگل وجود دارد که ۹۰درصد این درختان بلوط و گونه‌های درختی دیگر حدود ۱۰درصد از این جنگل ها را تشکیل می‌دهند.

اندیکا با مرکزیت شهر قلعه خواجه دارای سه بخش و با جمعیت حدود ۸۰ هزار نفر و مساحت ۲هزار و ۳۰۰ کیلومتر مربع در شمال شرق خوزستان واقع شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 6 =