ستاری: حل مشکلات مردم هدف اقتصاد دانش‌بنیان است

تهران- ایرنا- معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: حل مشکلات مردم در هر سطحی ماهیت شرکت‌های دانش‌بنیان و هدف اقتصاد دانش‌بنیان است.

به گزارش خبرنگار دانشگاه و آموزش ایرنا، سورنا ستاری روز یکشنبه در آیین رونمایی از «نسل جدید پنجه‌های کربنی ورزشی CGS» در معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری افزود: بخش توانبخشی جزو حوزه هایی است که غفلت‌ تاریخی در آن شده است. این حوزه تنوع محصولی زیادی دارد که شرکت‌های دانش‌بنیان می‌توانند آنها را به تولید برسانند.

معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری با تأکید بر اینکه تنوع محصولات حوزه توانبخشی و توسعه تکنولوژی‌های جدید در کشور از پتانسیل بالایی برخوردار است، گفت: محصولات این حوزه تکنولوژی بالایی دارند و در ساخت محصولات حوزه توانبخشی از مهندسی، علم مواد و مهندسی مکانیک استفاده می‌شود.

ستاری ادامه داد: یکی از محصولاتی که همواره یک شرکت دانش‌بنیان در اصفهان در حوزه توانبخشی به تولید رسانده، انواع پنجه‌های کربنی است که با قیمت پایین تر نسبت به نمونه‌های خارجی به تولید می‌رسد. این شرکت پنجه‌های کربنی را برای فرد معلول شخصی‌سازی می‌کند، زیرا ساخت پنجه‌های کربنی ورزشی دانش خاص خود را دارد.

وی با بیان اینکه شرکت‌ها روز به روز ایده‌های جدید و نوآورانه خود را در راستای زندگی بهتر ارائه می‌کنند، گفت: هدف از آموزش در دانشگاه ها این است که در کشور ارزش افزوده ایجاد کنیم و مشکلات مردم را برطرف سازیم. اگر چنین اقدامی انجام نشود، راه را اشتباه رفته‌ایم.

ستاری گفت: مردم باید اثر ایده‌های نو حاصل از آموزش در دانشگاه‌ها را لمس کنند. ما همواره در معاونت علمی این امر را دنبال می کنیم تا هر روز شرکت های دانش بنیان نوآوری جدید داشته باشند و هدف از حمایت آنها توسعه محصولات جدیدشان است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 10 =