رعایت انصاف در ارسال اخبار باید رعایت شود

قزوین - ایرنا - مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری و روستایی استان قزوین گفت: ارسال اخبار و اطلاعات در جایی خوب است که رعایت انصاف در آن دیده شود.

داراب بیرنوندی روز یکشنبه در دیدار با رییس و کارکنان خبرگزاری جمهوری اسلامی مرکز قزوین که به مناسبت روز خبرنگار انجام شد، افزود: کمبود منابع آبی یکی از مهمترین چالش‌های جدی است که طی ۲ دهه اخیر کشور و استان را درگیر خود ساخته که در این زمینه نیازمند فرهنگی سازی هستیم و در این راه رسانه‌ها بهترین ابزار برای انجام این کار در بخش مصرف بهینه این نعمت خدادادی هستند.

وی با اشاره به کمبود ۴۰۰ لیتر بر ثانیه‌ای آب در شهر قزوین، اظهار داشت: برای رفع این مشکل امسال اقدام به حفر پنج حلقه چاه آب کردیم و علاوه بر آن با مدیریت کاهش فشار آب سعی در مرتفع ساختن این مشکل کردیم.

این مسوول خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه مردم ما از گذشته به کم آبی عادت نداشته‌اند و در حالی که میانگین پرداخت دوره‌ای هزینه آب هر خانوار شهری ۱۱۵ هزار ریال و هر خانوار روستایی نیز ۷۴ هزار ریال بوده که این مبلغ بسیار ناچیز است.

وی یادآور شد: از ابتدای امسال و تنها در سه مرحله مجبور به قطع آب شرب شهر قزوین به صورت چند ساعته شدیم اما شهروندان باید مدیریت مصرف بهینه آب و نوع مصرف آن را جدی گرفته و در این بخش شرکت آب و فاضلاب را یاری کنند.

به گفته وی، متاسفانه براساس آمارهای موجود، ۶۰ درصد میزان مصرف آب شرب شهروندان قزوینی بالاتر از حد استاندارد بوده که باید نسبت به این مساله بیش از گذشته حساسیت نشان دهیم. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =