حرف دل قهرمان سابق پارالمپیک و پاسخ مدیرکل ورزش و جوانان فارس

شیراز-ایرنا- قهرمان سابق وزنه‌برداری پارالمپیک اعلام کرد: چندین سال است هیات ورزش‌های جانبازان و معلولین فارس ثباتی ندارد و چرا هیچ کس صدایم را نمی‌شنود؟ که مدیرکل ورزش و جوانان فارس نوید حل مشکلات را داد.

امرالله دهقانی دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: ضعف در مدیریت و انتخاب افراد ناکارآمد که ریشه در عملکردهای مدیریت های گدشته اداره کل ورزش و جوانان استان فارس دارد موجب شده تیشه به ریشه ورزش این قشر تاثیرگذار زده شود.

وی بیان کرد:می خواهم در هفته خبرنگار همه حرف هایم را بزنم ، شاید در این روزها  صدایم به گوش مسوولان ورزش برسد.

دارنده چندین مدال رنگارنگ جهانی و پارالمپیک با بیان اینکه حدود ۶ ماه است که هیات جانبازان استان فارس به صورت سرپرستی اداره می شود ، بیان داشت : این پرسش مطرح می شود که آیا از بین صدها قهرمان بنام جانباز و معلول کسی نبود که سرپرست هیات شود.

دهقانی ادامه داد: چرا قهرمانان تحصیل کرده در فارس جایگاهی ندارند ، چرا برخی  از مسوولان استان به ورزش معلولان اهمیت نمی دهند و هزاران چرایی که کسی پاسخگو نیست.

 او با اشاره به اینکه ورزش برای جانبازان و معلولین یک ضرورت است و باید مسوولان به آن اهمیت  دهند، اظهار داشت : هم اینک در فارس بیش از ۴۰ هزار معلول جسمی حرکتی وجود دارد که در بین آنها افرادی جوان با پتانسیل بالا و مستعد قهرمانی هستند اما بر اثر بی توجهی به ورزش معلولین، این جوانان فرصت بروز استعداد های خود را پیدا نمی کنند.

ورزشکار پیشکسوت: ورزشگاه یادگار امام شیراز به مخروبه ای تبدیل شده است 

در این سرای بی کسی پرنده پر نمی زند

این قهرمان که ۷۰ درصد معلولیت دارد در مورد مجموعه ورزشی یادگار امام شیراز که ویژه جانبازان و معلولان استان فارس است، گفت : در این سرای بی کسی پرنده پر نمی زند و هم اینک این مجموعه به دلیل سوء مدیریت به یک مخروبه تبدیل شده و جالب اینکه همه از این مکان سود می برند بجز افراد جانباز و معلول.

وی اضافه کرد: استخر این مجموعه و سالن الکترونیک تیراندازی آن مدت هاست تعطیل است و تنها سالن بدنسازی آن فعال است که آنهم در اجاره فردی ناشناس است.

در خواست از استاندار فارس و مدیرکل ورزش و جوانان  

دهقانی از استاندار فارس خواست با توجه به اینکه علاقه زیادی به ورزش دارد به مشکلات ورزشی این قشر رسیدگی کند.

 وی همچنین از مدیرکل ورزش و جوانان فارس تقاضا کرد هر چه زودتر تکلیف هیات ورزشی جانبازان و معلولین را مشخص کند.

وی اضافه کرد : باید یک نفر از قهرمانان تحصیل کرده معلول را به عنوان رئیس هیات انتخاب کنند تا  دست واسطه گران غیر ورزشی از این هیات کوتاه شود و کشتی به گل نشسته را  به ساحل برسانند و  ورزش معلولان را  ساماندهی کنند.

دهقانی که داری مدرک کارشناسی ارشد رشته ژنتیک پزشکی است ، افزود : حدود ۲۰ سال است  کاندیدای  ریاست هیات می شوم اما چون رابطه ای بوده و شخص مورد نظر را  به جای انتخاب، انتصاب می کردند از این روجایی برای دیگران  باقی نمی ماند و امیدوارم رئیس آینده هیات انتصابی نباشد و توسط اعضای مجمع بدون دخالت، انتخاب شود.

وی اضافه کرد: هم اینک پنج سال است تیم وزنه برداری معلولین و جانبازان  فارس به مسابقات قهرمانی کشور اعزام نشده و بهترین فرصت ها را از جوانان علاقه مند و بیشمار  گرفتند.

دهقانی : کسی احوالم را نمی پرسد 

کسی احوالم را نمی پرسد

دهقانی ادامه داد : با این همه افتخار ، هیچ کس حتی احوالم را نمی پرسد و نمی آیند ببینند چه مشکلاتی داریم زیرا زمانی در دنیا پرچم مقدس کشورم را به اهتزاز در آوردم اما قهرمانی ما تنها تا فرودگاه بوده که برای تبلیغ به استقبالمان می آمدند و بعد به فراموشی سپرده شدیم و حتی حاضر نیستند از تجربیات چندین ساله ما در عرصه بین المللی استفاده کنند.

این قهرمان در مسابقات جهانی ۹۴ سوئد مدال برنز ، مدال طلای جهانی سال  ۹۵   استوک مندویل انگلستان ،مدال برنز  پارالمپیک ۹۶ آتلانتا آمریکا  ، مدال طلای جهانی  ۹۷ بلژیک ، نشان نقره مسابقات جهانی ۹۸ امارات  ، نشان نقره  مسابقات جهانی مجارستان  ، مدال طلای  پارالمپیک سیدنی ۲۰۰۰ و شکستن رکورد دسته ۱۰۰ کیلو گرم ، مدال نقره جهانی ۲۰۰۳ اسلواکی  ، مدال نقره مسابقات جهانی ۲۰۰۶ کره جنوبی  و کسب مدال نقره مسابقات پاراسیایی ۲۰۰۶ مالزی را در کارنامه دارد .

او همچنین  دارای مدرک مربیگری درجه یک  بین المللی  و داور ملی  رشته وزنه برداری است.

مدیرکل ورزش و جوانان فارس : مشکلات مجموعه ورزشی یادگار امام پیگیری می شود

مدیرکل ورزش و جوانان فارس گفت : مجموعه ورزشی یادگار امام تنها ورزشگاه معلولان و جانبازان استان فارس است،و ظیفه خود می دانیم به تمام مشکلاتی که برای آن به وجود آمده رسیدگی کنیم تا هر چه سریعتر مورد بهره برداری این عزیزان قرار گیرد.

عباس حاجی زاده  در گفت وگو با خبرنگار ایرنا بیان داشت: در مورد مجمع هیات ورزش های معلولان و جانبازان هیچ دخالتی در برگزاری انتخابات و مهندسی آن نخواهم کرد.

وی بیان کرد : اعضای مجمع تصمیم گیرنده هستند و هر کس که رای آورد به آن احترام خواهیم گذاشت و حمایت می کنیم.

مدیرکل ورزش و جوانان افزود: با هماهنگی رئیس  فدراسیون جانبازان و معلولان در اسرع وقت نسبت به برگزاری مجمع انتخابات اقدام می شود.

حاجی زاده بیان داشت: ورزشکاران جانباز و معلول فارس  افتخارات زیادی را در عرصه های ملی و بین المللی برای کشورمان کسب کرده اند که هیچ گاه فراموش نخواهد شد و برگ زرینی را از خود به جای گذاشته اند.

وی اظهار داشت: موارد دیگری که این ورزشکار پر افتخار و قهرمان عنوان کرده مربوط به گذشته است.

عباس حاجی زاده مدیرکل ورزش و جوانان فارس: معلولان و جانبازان ورزشکار موجب افتخار هستند

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =