ولایت شناسی در سایه غدیر توسط جوانان جهادی

مشهد- ایرنا- رساندن پیام غدیر و ولایت مداری، جوانان دانشجوی خطه خورشید را بر آن داشت در قالب گروه جهادی با روش‌های خلاقانه و مردم محور، دل مومنان را با امید و صفای ولایت صیقل دهند.

"هان مردمان! اینک با خداوند بیعت کنید و با من پیمان بندید و با علی امیرالمؤمنین و حسن و حسین و امامان پس از آنان از نسل آنان که نشانه پایدارند در دنیا و آخرت." (خطبه غدیر)
حجةالوداع ۱۸ ذی‌الحجه سال دهم قمری، الماس تاریخ شیعه و اسلام است روزی که ولایت پایه‌گذاری شد و خداوند راه نجات بشر را توسط فرستاده‌اش به بشریت ابلاغ کرد و ولایت مداری مهمترین رسالت شیعه شد و حضرت امام علی (ع) را ولی و جانشین خود معرفی کرد.
پیام پیامبر اکرم (ص) در خطبه غدیر، برگی زرین از تاریخ اسلام و شیعه را رقم زد و رسالتی بس ارزنده و دشوار بر دوش مسلمانان گذاشته‌ شد، ولایت مداری و تبلیغ آن رسالتی است که در طول تاریخ اسلام تلاش فراوان برای توسعه آن شده و هر کس در اندازه و وسع خود در این خصوص تلاش کرده‌ است.
گروه جهادی غدیر نیز برخاسته  از متن مردم، طی سال‌های گذشته اقدامات مختلف در راستای رساندن پیام غدیر انجام داده‌ که این اقدامات در ایام غدیر و عید امامت پررنگ‌تر است.
مسوول روابط عمومی گروه جهادی غدیر در این باره به خبرنگار ایرنا گفت: این گروه زیرمجموعه سازمان بسیج سازندگی، از سال ۱۳۸۶ کار فرهنگی، هنری و مذهبی خود را آغاز کرد.
مهدی عنایتی افزود: مخاطب این گروه جهادی، جوانان و دانشجویان هستند و با بیش از ۱۰۰ دانشگاه در کشور در ارتباط هستیم، این گروه از اولین روز، کار فرهنگی را در دستور کار خود قرار داد و استراتژی به روز فرهنگی در پیش گرفت.
وی با بیان اینکه مجموعه گروه جهادی غدیر با حمایت مردم در سراسر ایران اقدامات جریان‌ساز دارد، به تشریح برخی اقدامات این گروه مرتبط با عید بزرگ شیعیان پرداخت و ادامه داد: ۱۲ پروژه در حوزه غدیر توسط این گروه انجام می‌شود که همه توسط دانشجویان با محوریت مشهد و سایر شهرهای کشور در دست انجام است.
نبض حیات
پروژه "نبض" یکی از زیباترین فعالیت‌های گروه جهادی غدیر است که در پنج سال گذشته به صورت مداوم در مشهد و برخی دیگر از استان‌های کشور انجام می‌شود.
در پروژه نبض، جوانان جهادی با عیادت از بیماران بیمارستان‌ها ، می‌کوشند فضای نشاط و امید را در بیمارستان‌ها ایجاد کنند که البته این اقدام امسال و با توجه به شیوع ویروس کرونا، متفاوت‌تر از سال‌های گذشته در حال اجراست.
 امسال با وجود بیماری کرونا این طرح با رعایت تمام پروتکل‌های بهداشتی در حال انجام است و تشکر از کادر درمان و تزئین فضای بیمارستان به صورت ویژه‌تر از ۱۹ تا ۲۱ مرداد ماه در بیمارستان‌های مشهد در حال انجام است.
طرح بزرگ پزشکان محب اهل البیت نیز از دیگر اقدامات این گروه جهادی است، در این طرح پزشکان با همکاری گروه جهادی غدیر و با تهیه المان‌های زیبا و تقدیم آن به بیماران خود، باعث می‌شوند امید در دل بیماران و همراهانشان بیش از پیش افزایش یابد و به اذعان پزشکان فعال در این طرح، این اقدام باعث بهبودی سریعتر و محبت بیشتر بیماران به اهل بیت (ع) می‌شود.
این طرح در طول سال، جاری است و در اجرای آن امسال حدود یکهزار و ۴۵۰ المان و نبات متبرکه آستان قدس رضوی تقدیم بیماران می‌شود.
کارناول امیر غدیر
کارناوال های غدیر از دیگر اقدامات این گروه جهادی در ایام عید سعید غدیر است که در اجرای آن سه تریلی با نام "امیر غدیر" آذین بندی شده‌ و هر سال در ایام عید سعید غدیر در جاده‌های  سرخس و تربت‌حیدریه به روستاهای اطراف می‌روند و با برگزاری جشن‌های سیار و اهدای هدایا به اهالی این روستاها فضایی متفاوت رقم می زنند.
پروژه "وارث"
در پروژه وارث در اقدامی کم‌نظیر طی ایام عید غدیر با حضور استادان دانشگاه و دانشجویان در منازل خانواده شهدا از آنها تجلیل می‌شود.
در سال جاری این طرح برای ۳۰ خانواده شهید مدافع حرم، شهدای سلامت و هشت سال دفاع مقدس انجام شد.
طرح "تاکسی بیاید یا تا کسی بیاید"
طرح "تاکسی بیاید یا تا کسی بیاید" از دیگر اقدامات این گروه دانشجویی در ایام غدیر است که در اجرای آن ۳۵ دکه تاکسیرانی به نام مقدس امیرالمومنین علی (ع) تزئین شد و ۳۰۰ پرچم برای خودروها و تاکسی ها در شهر سرخس ارسال گردید.
همچنین حدود چهار هزار و ۵۰ پرچم بین تاکسیرانان در شهر مشهد پخش شد و حدود ۱۱۰ تاکسی با استیکرهای بسیار زیبا در کنار حرم مطهر حضرت امام رضا (ع) آذین بندی شد.
سخنوری و سخنرانی با موضوع غدیر، شناسایی استعدادهای ناب در این زمینه، برگزاری مسابقه و جشن آنلاین ویژه دانشجویان از روز عید غدیر تا ۲۳ مرداد ماه و عید مباهله در فضای مجازی با موضوع غدیر از دیگر اقدامات این گروه جهادی است.
اقدامات این جهادگران با تمسک به این جمله رهبر معظم انقلاب که "شیعه باید به ولایت افتخار کند و غیر شیعه هم سعی کند آن را بشناسد" در طول سال ادامه دارد و تک تک اعضای این گروه معتقدند کمترین انتظاری که پیامبر خدا از بشریت دارد رساندن پیام غدیر توسط حاضران به غائبان است و شاید مخاطب خاص این کلام، تک تک ما باشیم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 16 =