پنج درصد مدارس ابتدایی کردستان زیرپوشش طرح خوانا قرار می‌گیرند

سنندج - ایرنا - معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش کردستان گفت: در سال تحصیلی ۱۴۰۰ - ۱۳۹۹ همزمان با سراسر کشور، پنج درصد مدارس ابتدایی کردستان زیرپوشش طرح ملی مدرسه خوانا قرار می‌گیرند.

صدیقه عبداللهی روز دوشنبه در گفت‌ و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این طرح برای نخستین بار در سال تحصیلی جدید همزمان با سراسر کشور در پنج درصد مدارس ابتدایی و پنج درصد کلاس‌های پیش دبستانی استان اجرا خواهد شد.

وی با بیان اینکه این طرح یک بسته تحولی شامل ارتقای مهارت‌های خواندن، نوشتن، آداب زندگی و کیفیت بخشی به آموزش و پرورش دوره ابتدایی است، افزود: براساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده، اجرای عملی طرح در مدارسی که انتخاب می‌شوند از شهریور امسال آغاز و تا اردیبهشت سال ۱۴۰۰ ادامه دارد.

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش کردستان به نحوه اجرای طرح اشاره کرد و یادآور شد: طرح براساس وضعیت تشکیل کلاس‌های آموزشی مدارس مجری به صورت حضوری یا غیرحضوری و از طریق شبکه شاد اجرا می‌شود.

وی با بیان اینکه طرح با مشارکت سازمان‌ها و نهادهای مختلف دراستان  اجرا می‌شود، اضافه کرد: اجرای این طرح می‌تواند زمینه‌ساز ایجاد تحول در نظام آموزشی براساس چرخش‌های تحول آفرین سند تحول بنیادین باشد.

بیش از ۳۰۰ هزار دانش آموز کردستانی در سال تحصیلی ۹۹ - ۹۸ در دوره‌های مختلف مشغول به تحصیل بودند که از این تعداد دانش آموز، ۱۵۸ هزار نفر در مقطع ابتدایی تحصیل کردند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 4 =