۹۰ درصد سایت‌های مخابرات اردستان به اینترنت نسل سوم مجهز می‌شود

کاشان- ایرنا- رییس اداره مخابرات اردستان گفت: دست‌کم ۹۰ درصد سایت‌های منطقه بر اساس برنامه تا پایان سال‌جاری به اینترنت نسل سوم مجهز می‌شوند.

حمیدرضا ترکیان روز یکشنبه در نشستی با خبرنگاران‌ اردستان بیان کرد: یکی از دغدغه‌های مردم در شرایط کنونی بحث اینترنت است که در حال حاضر سه شهر و ۵۵ روستای این شهرستان از آن برخوردار هستند و  بحث راه‌اندازی سایت‌های روستایی نسل سوم (۳G) در اولویت قرار دارد.

وی با اشاره به اینکه ۶۰ سایت، پوشش اینترنت و موبایل را در شهرستان اردستان برعهده دارند، افزود: ۱۳ سایت روستایی در این میان به نسل سوم (۳G) مجهز هستند و البته فناوری ۴.۵ نیز در اردستان وجود دارد.

رییس اداره مخابرات اردستان اضافه کرد: برای نسل سومی کردن‌ هر سایت روستایی در حال حاضر هزینه‌ای افزون بر ۱۰ میلیارد ریال نیاز است که می‌طلبد مردم بیشتری از این موضوع منتفع شوند و بر این اساس روستاهایی می‌توانند از نسل سوم استفاده کنند که‌ دارای اینترنت سیمی نباشند.

وی تشریح کرد: ۱۲ سایت از سال گذشته تا کنون‌ در شهرستان اردستان به نسل سوم مجهز شده و در مجموع ۲۷ سایت روستایی و ۵۰ درصد از سایت‌های شهرستان نسل سوم هستند.

ترکیان‌ در مورد برنامه‌های مخابرات در جشنواره خدمت ۱۴۰۰ تشریح کرد: همه برنامه پیشنهادی جز فیبر نوری ثبت احوال به نتیجه رسیده است و در حال حاضر سه شبکه موبایل در شهرستان فعال است (شامل ۴G، ۳G، و ۲G) که با نسل سومی شدن سایت‌ها، مشکل ضعیف بودن اینترنت برطرف خواهد شد.

وی با اشاره به بالا رفتن مصرف اینترنت در زمان شیوع ویروس کرونا تاکید کرد: با تقویت اینترنت شهرستان این مشکل برطرف می‌شود و البته هم اکنون با یک چهارم ظرفیت کار می‌کنیم.

رییس اداره مخابرات اردستان همچنین گفت: تجهیز سایت کارخانه سیمان، تپه بقم، تپه دیزلو و شیرازان به نسل سوم با اعتبار ۴۰ میلیارد ریال انجام شده است و به زودی راه‌اندازی می‌شود.

شهرستان اردستان با جمعیت بیش از ۴۲ هزار نفر، در فاصله نزدیک به ۱۱۸ کیلومتری شمال شرقی اصفهان واقع شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =