دانش آموزان ۴۸ روستای خمین از آموزش در فضای مجازی بی‌بهره هستند

خمین - ایرنا - مدیر آموزش و پرورش خمین گفت: دانش آموزان ساکن در ۴۸ روستا از توابع این شهرستان به دلیل عدم دسترسی به اینترنت از آموزش در فضای مجازی بی‌بهره هستند.

« عبدالرضا پیر حسین لو » روز یکشنبه در شورای آموزش و پرورش خمین افزود: به دلیل شیوع بیماری کرونا پیش‌بینی می‌شود در سال تحصیلی جدید بخشی از آموزش از طریق فضای مجازی انجام شود.
وی بیان کرد: در سال تحصیلی گذشته برای دانش آموزانی که به گوشی‌های هوشمند و اینترنت دسترسی نداشتند، لوح های فشرده حاوی آموزش معلمان ارسال شد.
مدیر آموزش و پرورش خمین اظهار داشت: پوشش آموزشی دانش آموزانی که دسترسی به اینترنت ندارند با حمایت خیران و دستگاه‌های اجرایی شهرستان محقق می شود.
پیر حسین لو ادامه داد: آموزش و پرورش خمین به تنهایی نمی‌تواند در زمان شیوع کرونا دانش آموزان را تحت آموزش در فضای مجازی قرار دهد.
وی با اشاره به احتمال بازگشایی مدارس از ۱۵ شهریورماه امسال اضافه کرد: ضدعفونی مستمر تمام مراکز آموزشی و تهیه ماسک برای همه دانش آموزان از دیگر مشکلات نهاد تعلیم و تربیت در زمان شیوع بیماری کرونا است.
مدیر آموزش و پرورش خمین در بخش دیگری از سخنان خود گفت: برخی مدارس این شهرستان در سال تحصیلی جدید به منظور افزایش کیفیت آموزشی جابجا می شوند.
پیر حسین لو ادامه داد: ۲ شیفته کردن مراکز آموزشی خمین که از مصوبات شورای آموزش و پرورش این شهرستان است به دلیل اعتراض برخی والدین دانش آموزان به وزارت آموزش و پرورش لغو شد.
وی بیان کرد: ۲ شیفته کردن مدارس راهکاری برای استفاده از ظرفیت معلمان توانمند، جوان و گزینش شده به جای نیروهای بازنشسته‌ای است که سالها از فضای آموزش فاصله داشتند.
مدیر آموزش و پرورش خمین اضافه کرد: برخی از معلمان توانمند این شهرستان در شیفت دوم مدارس شهرهای همجوار تدریس می‌کنند و دانش آموزان شهرستان از حضور آنها بی‌بهره هستند.
فرماندار خمین نیز گفت: دستگاه‌های اجرایی شهرستان موظف به همکاری با نهاد تعلیم و تربیت برای آموزش در فضای مجازی در زمان تعطیلی مدارس به دلیل بیماری کرونا هستند.
« احمد طهرانی » افزود: لازم است تا بخشی از کمک‌های مردمی در مرحله دوم رزمایش همدلی به تهیه اقلام بهداشتی برای دانش آموزان نیازمند اختصاص پیدا کند.
وی بیان کرد: ۲ شیفت سازی مدارس خمین با هدف افزایش شاخص‌های آموزشی و به دلیل محدودیت فضای فیزیکی و نیروی انسانی در شورای آموزش و پرورش این شهرستان مصوب شد.
فرماندار خمین تاکید کرد: داشتن مدرسه تک شیفت به قیمت کاهش کیفیت آموزشی پذیرفتنی نیست.
طهرانی گفت: اجرای مصوبه ۲ شیفت کردن مدارس خمین از طریق وزارت آموزش و پرورش پیگیری و مزایای این مصوبه برای خانواده‌ها تشریح شود.

۱۹ هزار و ۱۱۶ دانش آموز در خمین مشغول به تحصیل هستند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 9 =