۱۹ مرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۳:۱۴
کد خبرنگار: 1416
کد خبر: 83901031
۰ نفر

برچسب‌ها

نماینده خلخال: خبرنگاران مصونیت شغلی ندارند

اردبیل _ ایرنا _ نماینده مردم شهرستان‌های خلخال و کوثر در مجلس شورای اسلامی گفت: با وجود خطیر بودن شغل خبرنگاری بیشتر خبرنگاران و اصحاب رسانه مصونیت شغلی ندارند.

به گزارش ایرنا ، سیدغنی نظری روز یکشنبه در نشست خبری با خبرنگاران و اصحاب رسانه‌های خلخال و کوثر افزود: در حالی که نقش خبرنگاران در هدایت افکار عمومی ، روشنگری

جامعه ، هدایت فرهنگی ،پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی و مقابله به مثل با هجمه‌های فرهنگی دشمنان نظام اسلامی نقشی ارزنده و مهم است، ولی در مقابل بیشتر خبرنگاران از کمترین مصونیت شغلی برخوردار بوده و بسیار آسیب‌پذیر هستند.

وی گفت: به عنوان یک نماینده مردم در مجلس همواره معتقد به آزادی بیان و آزادی پس از بیان هستم و هرگز موافق اعمال محدودیت در شبکه‌های اجتماعی نبوده و نیستم. 

وی با تبریک و گرامیداشت ۱۷ مرداد ماه سالروز شهادت شهید محمود صارمی خبرنگار خبرگزاری ایرنا در قندهار افغانستان تشریح کرد: انتظار از دستگاه‌های مختلف اجرایی و  فرهنگی خلخال برگزاری آیین مختلف گرامیداشت این روز و تجلیل از تلاش یک سال تلاشگران عرصه خبر و اطلاع‌رسانی منطقه بود که این چنین نشد.

وی با بیان اینکه نقد سازنده و ارائه مشکلات جامعه از وظایف خطیر خبرنگاران و اصحاب رسانه است، اظهارداشت: کار مدیران و مسوولان در اتاق شیشه‌ای بوده و تنها مدیرانی از انعکاس واقعیت مربوط به عملکرد خود توسط خبرنگاران بیم دارند که ضعیف هستند.

وی از خبرنگاران به عنوان سفیران و ناظران افکار عمومی یاد کرد که با انعکاس به موقع خواسته‌ها و مشکلات مردم و همچنین نقاط قوت و ضعف مسوولان در تلاش برای توسعه همه‌جانبه جامعه و پیشگیری از آسیب‌های تهدید کننده مردم در عرصه‌های مختلف هستند. 

او با بیان اینکه عملکرد دستگاه‌های فرهنگی خلخال بسیار ضعیف است، افزود: ضعف عملکرد دستگاه‌های مرتبط با کار خبرنگاران در سطح منطقه‌ای و استانی نیز کاملا مشهود است و تلاش خواهم کرد تا با طرح موضوع در سطح کلان کشوری بخشی از مشکلات زندگی و معیشتی این قشر تلاشگر عرصه خبر برطرف شود.

وی با تاکید بر اینکه از فرصت فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی باید برای پیشبرد اهداف جامعه ، حفظ وحدت و همدلی در بین مردم و توسعه منطقه استفاده شود، اظهارداشت: انتخاب و یا معرفی مسوول برای دستگاه‌های اجرایی در حوزه اختیار فضای مجازی نبوده و انتظار از گردانندگان این فضا اجتناب از دست زدن به  اقداماتی از قیبلی نظرسنجی در خصوص ضعف و قوت عملکرد مسوولان اجرایی منطقه است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =