عضو شورای تهران: مشکلات اقتصادی خبرنگاران زیاد است

تهران- ایرنا- رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران گفت: مشکلات اقتصادی خبرنگاران زیاد شده و نگران‌کننده است.

به گزارش ایرنا «محمدجواد حق‌شناس» روز یکشنبه در دویست و بیست‌ونهمین جلسه شورا در تذکری به مناسبت روز خبرنگار اعلام کرد که موسسه‌های مطبوعاتی و حوزه‌های خبری باید مراقبت بیشتری از خبرنگاران خود داشته باشند.

وی گفت: مشکلات اقتصادی سبب شده است تا وضعیت موسسه‌های خبری اسفناک باشد و در این فضا موسسه‌های مطبوعاتی و حوزه‌های خبری باید مراقبت بیشتری از همکاران خبری داشته ‌باشند تا  این قشر، شرایط موجود را با فراغت بیشتری طی کنند.

«حق‌شناس» با تاکید بر اینکه ما باید خبرنگاران را به عنوان صدای آزاد مردم همچنان در کنار خود داشته‌ باشیم، افزود: موضوع شیوع ویروس کرونا نیز آثار جدی و منفی بر حوزه مطبوعات گذاشته و موسسه‌های خبری این روزها وضعیت اسفناکی دارد و متاسفانه این وضعیت به خبرنگاران نیز منتقل شده‌است.  

عضو شورای اسلامی شهر تهران ادامه داد: خبرنگاران در تمام این سال‌ها به عنوان چشم و گوش مردم در تمام شرایط کار کردند لذا در این شرایط نباید آسیب ببینند. 

حق‌شناس افزود: خبرنگاری شغلی است که به عنوان مشاغل سخت شناخته شده و خبرنگاران دارای یکی از آسیب‌پذیرترین مشاغل است و هر لحظه جان و سلامت‌شان را در معرض خطر قرار می‌دهند تا بتوانند آگاهی و روشنایی را به مردم منتقل کنند.

به گزارش ایرنا روز 17 مرداد به مناسبت سالروز شهادت دیپلمات‌های ایرانی و «محمود صارمی» خبرنگار ایرنا در مزار شریف به عنوان روز خبرنگار نامگذاری شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 8 =