نماینده مجلس: همه ارکان نظام باید در سال جهش تولید فعال شوند

تهران-ایرنا- نماینده مردم ایذه و باغ‌ملک با تاکید بر اینکه باید همه ارکان نظام در سال جهش تولید فعال شوند، گفت: متاسفانه در هر جا که بخش خصوصی به دنبال تولید است با موانعی مانند استعلام‌های چندگانه روبه رو می‌شود و سرمایه‌گذار در پیچ و خم بروکراسی اداری، تولید را رها می‌کند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایرنا، عبدالله ایزدپناه نماینده حوزه انتخابیه ایذه و باغ‌ملک روز یکشنبه در نطق میان دستور خود اظهار داشت: نگاه مثبت رهبر انقلاب به مجلس یازدهم و  اینکه مجلس متشکل از جوانان و مدیران تحصیل کرده و انقلابی و مسوولان سابق قوه مقننه است، مسوولیت نمایندگان را مضاعف کرده است.

نماینده مردم ایذه و باغملک با بیان اینکه عمل به وصیت نامه امام راحل، بیانیه گام دو انقلاب، پیام رهبر انقلاب در آغاز به کار مجلس و همچنین توصیه‌های ایشان به نمایندگان باید سرلوحه فعالیت‌های نمایندگان قرار بگیرد، گفت: نظام سلطه و آمریکای خبیث دست از سر ملت‌های آزادی‌خواه بر نخواهد داشت و نامه اخیر شورای حکام نیز بیانگر دشمنی غربی‌ها است در حالی که هنوز عده‌ای چشم به همکاری آمریکا و غرب دارند.

ایزدپناه با اشاره به فرمایشات امام راحل گفت: حضرت امام خمینی(ره) فرمودند آنهایی که خواب آمریکا را می‌بینند خدا بیدارشان کند. همچنین شهید دیالمه گفت در هر شغلی اگر عدم خلوص باشد، سقوط خواهیم کرد. البته انقلاب هر بار موج می‌زند و افرادی مانند نامه‌نگاران به رهبری را به گفته شهید دیالمه با همان موج بیرون می‌زند.

وی ضرورت فعلی کشور را مبارزه با فساد مالی، اداری و غیره دانست و اظهارداشت: در یک سال اخیر قوه قضائیه و در راس این قوه آیت الله رئیسی در برخورد با فساد گام‌های مهمی برداشته است و ادامه این روند مطالبه عمومی است. البته دامنه فساد فقط در کلانشهرها نیست بلکه دامنه آن به شهرها و مناطق کوچک نیز رسیده است.

نماینده مردم ایذه و باغ ملک با تاکید بر اینکه باید همه ارکان نظام در سال جهش تولید بیش از پیش فعال شوند، تصریح کرد: باید این تلاش سبب برداشتن موانع جهش تولید شود و تاکید رهبر انقلاب در رفع موانع تولید نیز باید مورد توجه قرار بگیرد. متاسفانه شاهد هستیم در هر جا که بخش خصوصی به دنبال ایجاد تولید است با موانعی مانند استعلام‌های چندگانه روبه رو می‌شود و سرمایه‌گذار در پیچ و خم بروکراسی اداری، تولید را رها می‌کند که نیاز است مسوولان به این موضوع رسیدگی کنند.

وی به کمبود نیروی انسانی و نبود فضای آموزشی در آموزش و پرورش خوزستان اشاره کرد و گفت: بدی آب و هوا در خوزستان سبب شده هر ساله، ۴ هزار نفر از فرهنگیان خواستار خروج از استان باشند و پیشنهاد می‌شود برای ماندگاری فرهنگیان در استان مشوق‌های مالی و رفاهی برای فرهنگیان استان فراهم شود.

ایزدپناه ادامه داد: تقویت دانشگاه فرهنگیان از تاکیدات رهبر معظم انقلاب است. همسان سازی حقوق و رتبه بندی معلمان، تعیین تکلیف معلمان حق التدریسی و پیگیری مشکلات مالی و حقوقی بازنشستگان و بازماندگان دوران ۸ سال دفاع مقدس مطالبه جدی اینجانب است.

نماینده مردم ایذه و باغملک افزود:  شرایط جاده‌ای باغ ملک و ایذه اسفبار است. سالانه شاهد کشته و زخمی شدن تعداد زیادی از هموطنان در این جاده‌ها هستیم  و باید محورهای مواصلاتی؛ ایذه و باغ ملک، اهواز و بستان مورد توجه وزارت راه و شهرسازی قرار بگیرد. سایر جاده‌هایی هم که به روستاها منتهی می‌شود از وضعیت مناسبی برخوردار نیستند.

وی به طرح احیا ۵۵۰ هزار هکتاری در استان خوزستان طبق فرمایشات مقام معظم رهبری که از سال ۱۳۷۶ در دستور کار قرار گرفت،‌ اشاره کرد و گفت: فاز نخست این طرح اجرا شده ولی اجرای فاز دوم بلاتکلیف مانده است. درحالی که با اجرا شدن فاز دوم علاوه بر اضافه شدن ۹ میلیون تن به محصولات کشاورزی، پیش بینی می‌شود بیشتر از ۱۵ هزار شغل پایدار به استان اضافه شود و رساندن آب از کارون به دشت‌های ایذه و باغ ملک به اجرای فاز دوم کمک شایانی می‌کند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha