سمنان مبتکر اولین جاده سلامت باغ‌راهی کشور به طول ۱۰ کیلومتر

سمنان- ایرنا- شهردار سمنان گفت: اولین جاده سلامت باغ‌راهی کشور به طول ۱۰ کیلومتر از مناطق باغی شرق تا غرب این شهر ایجاد می‌شود.

به گزارش ایرنا، سیدمحمد ناظم رضوی روز یکشنبه به رسانه ها بیان کرد: بازآفرینی باغ راه‌های شهر سمنان از باغ راه‌های ورودی شرقی شهر تا استخر باغ فیض و با اتصال حد شرقی و غربی این کوچه‌باغ‌ها مسیری به طول ۱۰ کیلومتر به وجود می‌آورد که به عنوان اولین جاده سلامت باغ راهی کشور می‌تواند مورد استفاده گردشگران قرار گیرد.

شهردار سمنان خاطرنشان کرد: با بازآفرینی ۶۰۰ هکتار بافت باغی، می‌توان تابلویی از باغ شهر سمنان ایجاد کرد.

وی تاکید کرد: بازآفرینی و مرمت ۶ باغ راه در دستور کار شهرداری سمنان قرار دارد که تعدادی از این باغ‌راه‌ها آماده بهره‌برداری و برخی نیز تا پایان امسال با تکمیل فعالیت‌های عمرانی افتتاح می‌شود.

وی افزود: هدف از بازآفرینی باغ راه‌ها و مرمت مسیر و تامین روشنایی آن‌ها با پایه چراغ‌های قدیمی، زیباسازی محیطی و جذب گردشگر و کمک به بهبود وضعیت معیشت کشاورزان و باغداران منطقه است.

شهردار سمنان با اشاره به ویژگی‌های این باغ راه‌ها، تصریح کرد: در مرمت و بازآفرینی این باغ‌راه‌ها از نظرات سازمان جهادکشاورزی، کشاورزان و باغداران استفاده شده است و در هر باغ‌راه سعی شده تا فضای گردشگری و پذیرایی برای تأمین نیازهای گردشگران فراهم شود.

شهر سمنان به واسطه داشتن باغ در نقاط مختلف و حفظ بافت طبیعی این مناطق، برای بازسازی و استفاده از این ساختار طبیعی در کنار نظام تاریخی تقسیم آب ، ظرفیت بالایی برای جذب گردشگر دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =