۱۹ مرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۰:۵۸
کد خبرنگار: 985
کد خبر: 83900883
۰ نفر

برچسب‌ها

اعتبارات بخش میراث فرهنگی شهرستان کوثر ۲برابر می‌شود

اردبیل - ایرنا - فرماندار کوثر گفت: در راستای توسعه برنامه‌های حوزه میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی از محل اعتبارات شهرستانی، اعتبارات میراث فرهنگی این شهرستان در سال آینده ۲برابر خواهد شد.

به گزارش ایرنا ، وحید کنعانی روز یکشنبه در هفتمین جشنواره چومچه‌خاتون در کوثر با قدردانی از اداره‌کل میراث فرهنگی و نمایندگی شهرستان در اجرای طرح‌ها و برنامه‌های مختلف در این شهرستان اظهارداشت: حفظ و پاسداشت این‌گونه آیین‌های محلی و مذهبی باید مورد توجه قرار گیرد.

وی از پیگیری راه‌اندازی موزه شهرستان کوثر خبر داد و افزود: برودی ۱۰ اثر تاریخی و معنوی این شهرستان از جمله چومچه خاتون به لیست آثار ثبت ملی اضافه خواهد شد.

کنعانی جشنواره چومچه خاتون را گامی در راستای حفظ ارزش‌ها و اصالت‌ها و نیز آداب و سنن بومی و محلی دانست و گفت: برگزاری چنین جشنواره‌هایی مورد حمایت بوده و تلاش می‌کنیم زمینه برای توسعه آن را فراهم آوریم.

وی تشریح کرد: معرفی قابلیت‌ها و آثار تاریخی و حفظ و حراست از داشته‌های فرهنگی از رویکردهای مهم سازمان میراث فرهنگی است و باید در این حوزه در این شهرستان نیز تلاش کرد.

هفتمین جشنواره آیینی ، مذهبی چومچه خاتون که هر سال به صورت باشکوه و با حضور جمع زیادی از مردم منطقه برگزار می‌شد، امسال با توجه به شیوع ویروس کرونا و محدودیت‌های ناشی از آن، امسال به صورت مجازی برگزار شد.

اجرای برنامه‌های سنتی مولودی‌خوانی و اجرای نمایش طلب باران از جمله برنامه‌های این جشنواره بود.

شهرستان کوثر به مرکزیت شهر گیوی در ۸۵ کیلومتری جنوب اردبیل قرار دارد.
رستم داشی (سنگ رستم) ، داش حمام (حمام سنگی) ، سنج روپیر ، یخچال طبیعی (بوزلوخ) ، دربند روستای هواشانق ، سرمستان یا سلمستان ، دربند مشکول ، منبر مشکول ، پل فیروزآباد و سدهای خاکی از جمله سد خاکی قره قشلاق از آثار تاریخی و مناطق دیدنی این شهرستان است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =