«هاشمی» حمایت «قالیباف» از حمل‌ونقل عمومی پایتخت را خواستار شد

تهران- ایرنا- رئیس شورای اسلامی شهر تهران در مورد جزئیات دیدارش با «قالیباف» رییس مجلس شورای اسلامی، گفت: در این دیدار مشکلات شهری و شهرداری و نیازهای لازم جهت حمایت از حمل‌ونقل عمومی پایتخت مطرح شد.

به گزارش ایرنا «محسن هاشمی» روز یکشنبه با حضور در جمع خبرنگاران درباره این دیدار، اظهار داشت: این جلسه بیش از یک ساعت به طول انجامید و مباحث مختلفی همچون انتخابات شوراها و لوایح و طرح‌هایی که در حال حاضر در مجلس باقی مانده است، نیز طرح شد.
هاشمی همچنین افزود: در این جلسه گفتم که در حال حاضر برخی از قوانین خوب اجرا نمی‌شود و لازم است مجلس به این حوزه ورود کرده و بر حسن اجرای قوانین نظارت کند.
رسانه‌ها امروز با سخت‌ترین شرایط روبرو هستند 
«هاشمی» همچنین روز خبرنگار را به جامعه بزرگ اصحاب رسانه در کشور تبریک گفت و اظهار داشت: جریان آزاد اطلاعات و شفافیت در اطلاع‌رسانی اگرچه به عنوان رکن چهارم دموکراسی نامیده می‌شود اما تاثیر آن در اصلاح معضلات جامعه، می‌تواند از هر ساختار رسمی عمیق‌تر باشد.
رییس شورای اسلامی شهر تهران ادامه داد: امروز رسانه‌های ما در سخت‌ترین شرایط اقتصادی و فشارهای گوناگون فعالیت می کنند و بسیاری از روزنامه‌نگاران و خبرنگاران با مشکل بیکاری، فقدان امنیت و ثبات شغلی، خودسانسوری مواجه هستند و از سوی دیگر اقتصاد بیمار رسانه‌ها، امکان فعالیت عمیق، تحقیقی و حرفه‌ای را فراهم نمی‌آورد.
وی افزود: به همین دلیل شاهد ظهور شبه‌رسانه در فضای مجازی به عنوان جایگزین رسانه‌های حرفه‌ای هستیم که نسبت به کیفیت و صحت محتوای خود مسئولیتی ندارد و جامعه را با شایعه و قضاوت‌های شتابزده دچار تشویش می‌کند.
ضرورت تقویت و تحمل رسانه‌های داخلی 
رییس شورای اسلامی شهر تهران همچنین اظهار داشت: اگر مسئولان کشور نگران وضعیت موجود تاثیرگذاری رسانه‌های بیگانه و شبه‌رسانه‌ها بر افکار عمومی هستند، راه‌حلی جز تقویت و اعتماد و تحمل رسانه‌های داخلی ندارند.
وی عنوان کرد: مسئولان باید با افزایش سعه صدر و تحمل نسبت به انتقادات و کم رنگ کردن خطوط قرمز تنگ رسانه‌های رسمی، امکان افزایش جذابیت و تاثیرگذاری آنها بر افکار عمومی را فراهم کرد که این افزایش مخاطب و بهبود کیفی، معضل اقتصاد رسانه را نیز به تدریج برطرف خواهد نمود.
به گزارش ایرنا اعضای شورای شهر تهران پس از دو هفته تعطیلات از امروز کار خود را آغاز کردند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 5 =