اقلام خوراکی از طریق کارت‌های الکترونیکی در اختیار مردم قرار می‌گیرد

تهران- ایرنا- رییس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: طرح تامین کالاهای اساسی مشمول ۷ دهک جامعه خواهد بود و اقلام خوراکی از طریق کارت‌های الکترونیکی که قابل برداشت هم نیستند، در اختیار مردم قرار می‌گیرد.

به گزارش ایرنا از خانه ملت، حمیدرضا حاجی‌بابایی روز یکشنبه با اشاره به بررسی جزییات طرح یک فوریتی تامین کالاهای اساسی در این کمیسیون اظهارداشت: مجلس باید با توجه به وضعیت کنونی اقتصاد و توزیع نامناسب کالاهای اساسی اقدام عاجلی را برای کمک به اقشار متوسط و پایین جامعه انجام دهد.

رییس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس افزود: فشار اقتصادی موجب شده تا برخی اقشار جامعه حتی توان تامین کالاهای مورد نیاز خانواده خود را نداشته باشند، در این راستا با اجماع عمومی و میدان‌داری کمیسیون برنامه و بودجه مجلس برای گذر از وضعیت موقت مشکلات اقتصادی، می‌خواهیم با مصوبه‌ای اقلام مورد نیاز در اختیار خانوارها قرار بگیرد.

بودجه سال ۹۹ ظرفیت ادامه به شکل حاضر را ندارد

حاجی‌بابایی با بیان اینکه طرح تامین کالاهای اساسی مشمول ۷ دهک جامعه خواهد شد، تصریح  کرد: اقلام خوراکی مشخص شده از طریق کارت‌های الکترونیکی که قابل برداشت هم نیستند، در اختیار مردم قرار خواهد گرفت. در برخی کشورها مانند آمریکا هم مدتهاست از طریق کارت‌های الکترونیکی اقلام خوراکی به مردم داده می‌شود.

وی با تاکید براینکه منابع اجرای این طرح هم قابل پیش‌بینی است، اظهار داشت: بودجه سال ۹۹ ظرفیت ادامه به شکل حاضر را ندارد و باید با تدوین بسته‌ای بتوان اقشار کم‌درآمد جامعه را سر پا نگه داشت و این موضوع اولویت اصلی مجلس باید باشد.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس بیان کرد: برای اجرای طرح تامین کالاهای اساسی باید هماهنگی لازم میان دولت و مجلس وجود داشته باشد زیرا طرح بزرگی است که در صورت نبود همراهی، اهداف مورد نظر تامین نخواهد شد، بنابراین افراد می‌توانند پیشنهادات خود را برای هرچه غنی‌تر شدن این طرح به کمیسیون برنامه و بودجه مجلس ارائه کنند.

ضمانت اجرای طرح، هماهنگی میان دولت و مجلس است

حاجی‌بابایی ضمن تاکید بر اینکه هماهنگی میان دولت و مجلس در زمان بررسی جزییات طرح تامین کالاهای اساسی ضمانت اجرای صحیح و سریع آن خواهد بود، افزود: البته مجلس پای طرح خود خواهد ایستاد و ضمانت اجرایی هر مصوبه‌ای هم ایستادگی مجلس خواهد بود.

وی بیان کرد: کمیسیون برنامه و بودجه مجلس به مدت دو هفته با حضور مسئولان دستگاه‌های مختلف اجرایی جزییات طرح تامین کالاهای اساسی را بررسی کرده و این هفته با اتمام بررسی‌ها جمع‌بندی نهایی را انجام داده و گزارش آن را به هیات رییسه مجلس ارائه خواهد کرد.

این نماینده مجلس خاطرنشان کرد: قرار نیست، تمام اصلاحات لازم اقتصادی را در این طرح گره بزنیم و باید این طرح به نحوی تصویب و اجرا شود که حداقل تاثیرگذاری را بر مولفه‌های دیگر اقتصادی داشته باشد تا به تنهایی یک طرح مفید برای مردم باشد.  

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 0 =