۱۹ مرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۱:۱۴
کد خبرنگار: 2091
کد خبر: 83900852
۰ نفر

برچسب‌ها

۹۸ درصد از مطالبات گندمکاران استان سمنان پرداخت شد

سمنان- ایرنا- مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان سمنان گفت: ۹۸ درصد از مطالبه گندم‌کاران استان معادل یکهزار و ۸۷۹ میلیارد ریال پرداخت شد.

محمد باقر منوچهری روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا ابراز داشت: بیش از ۷۶ هزار و ۱۷۳ تن گندم  تا کنون از سوی شرکت غله و خدمات بازرگانی استان سمنان از گندم‌کاران خریداری شد.

وی ادامه داد: ارزش گندم های خریداری شده در استان سمنان یکهزار و ۹۲۱ میلیارد ریال برآورد می شود که تاکنون به طور متوسط حدود ۹۸ درصد از مطالبه گندمکاران استان نیز پرداخت شد.

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان سمنان خاطرنشان کرد: مطالبه گندم‌کارانی که تا روز دهم مرداد ماه محصولشان را برای خرید تضمینی تحویل دادند پرداخت شد و باقیمانده مطالبه گندمکاران به زودی پرداخت می‌شود.

وی بیان کرد:  بخش زیادی از گندم کشت شده در استان سمنان برداشت و به صورت تضمینی خریداری شده و پایان برداشت نزدیک است،  اکنون مراکز خرید تضمینی گندم در مجن، دیباج و کالپوش فعال است.

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان سمنان اظهار داشت: استان سمنان برای جمع آوری و ذخیره گندم خرید تضمینی به اندازه کافی انبار ذخیره دارد  و اکنون ظرفیت ذخیره گندم استان سمنان ۲۸۰ هزار تن در بخش دولتی و خصوصی است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان  پیش از این در نشست کارگروه هماهنگی خرید تضمینی گندم و دانه‌های روغنی استان گفت: ۲ درصد از سهم تولید غلات کشور متعلق به استان سمنان است و برآورد می‌شود برداشت گندم از گندم‌زارهای استان امسال به ۱۱۷ هزار تن برسد.

سید حسن میرعماد بیان کرد: ۳۱ هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان سمنان زیر کشت گندم است که از این وسعت کشت گندم  ۲۱ هزار و ۴۴۰ هکتار کشت آبی و یک هزار و ۷۵ هکتار دیم است.

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان سمنان یادآور شد: پیش‌بینی می‌شود ۹۰ هزار تن از گندم تولیدی به‌ صورت تضمینی خریداری شود.

پیش از این اعلام شد امسال خرید تضمینی گندم در استان سمنان به نرخ ۲۵ هزار ریال انجام می‌شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 4 =