هشدار درباره افزایش ابتلا به کرونا در آمریکا؛ اقدامات دولت کافی نیست

تهران-ایرنا- با افزایش شمار مبتلایان به کرونا در آمریکا به بیش از ۵ میلیون نفر، کارشناسان هشدار داده‌اند که اقدامات دولت این کشور برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا کافی نیست.

به گزارش ایرنا، شبکه خبری سی ان ان به نقل از دکتر پیتر هوتز استاد و رئیس مرکز «تروپیکال مدیسن» در کالج پزشکی بیلور خواستار اجرای طرح فدرال برای مهار بیماری در همه ایالت ها تا ماه اکتبر (مهر) شده است.

وی با این حال روز شنبه به سی ان ان گفت، بخش های مختلف کشور کارهای زیادی برای انجام دادن دارند.

اداره بهداست کالیفرنیا روز شنبه گزارش داد این هفته هزار و ۳۷۱ نفر به تازگی به کرونا مبتلا شده اند و اداره بهداشت فلوریدا شمار مبتلایان را بیش از ۸ هزار و ۴۰۰ نفر اعلام کرد. مقام های بهداشتی در تگزاس نیز گفته اند که میزان مثبت بودن تست کرونا در این ایالت در یک بازه هفت روزه ۱۹.۴۱ درصد افزایش یافته است.

براساس گزارش دانشگاه جانز هاپکینز، بیش از ۴.۹ میلیون نفر به طور قطعی تا عصر شنبه در آمریکا به کووید-۱۹ مبتلا شده اند. بیش از ۱۶۲ هزار نفر از زمان شیوع این ویروس در این کشور جان باخته اند اما کارشناسان  بخش بهداشت آمریکا پیش بینی می کنند که آمار مرگ ناشی از کرونا در سطح ملی این کشور بدتر شود و بسیاری از آنها خواستار رهبری ملی قوی تر برای مقابله با ویروس هستند.

الگوی موسسه بهداشت و ارزیابی متریک (IHME) در واشنگتن نشان می دهد که تقریبا ۳۰۰ هزار نفر در آمریکا تا اول دسامبر (۱۱ آذر) جان خود را در اثر ابتلا به ویروس کرونا از دست خواهند داد.

براساس پیش بینی این مرکز در صورتی که آمریکایی ماسک صورت استفاده کنند این روند می تواند جان بیش از ۶۶ هزار نفر را نجات دهد.

با به بن بست رسیدن بسته جدید محرک مالی در آمریکا ترامپ روز شنبه با امضای چهار دستور اجرایی، با اختصاص ۴۰۰ دلار بیشتر مزایای بیکاری در هفته موافقت کرد. دیگر دستورات اجرایی او شامل تعلیق مالیات دستمزد آمریکایی هایی است که در سال کمتر از ۱۰۰ هزار دلار درامد دارند. انتظار می رود این اقدامات در دادگاه از سوی دموکرات ها به چالش کشیده شود.

براساس گزارش روز جمعه موسسه آسپن، نزدیک ۴۰ میلیون آمریکایی با خطر اخراج تا پایان سال مواجه هستند و در حالی که اقتصاد آمریکا در ژوئیه (تیر) با افزایش ۱.۸ میلیون شغل جدید مواجه بود در مقایسه با ماه ژوئن (خرداد) این روند کاهش داشته است.

آخرین وضعیت شیوع ویروس کرونا (کووید ۱۹) در آمریکا نشان می دهد که تاکنون ۵ میلیون و ۱۴۹ هزار نفر به این ویروس مبتلا، ۱۶۵ هزار نفر جان باخته و ۲ میلیون و ۶۳۸ هزار نفر بهبودیافتکان از این ویروس هستند.  

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 12 =