حمل افزون‌بر پنج هزار متر معکب ماسه بادی از راه‌های ارتباطی زهک

زاهدان- ایرنا- رییس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای زهک از جمع‌آوری پنج هزار و ۵۳۱ متر مکعب ماسه بادی از سطح راه‌های ارتباطی این شهرستان در هفته گذشته خبر داد.

ابراهیم شفیعی مقدم روز شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: همه ساله با وزش بادهای ۱۲۰ روزه سیستان، شاهد حرکت شن‌های روان در سطح مسیرهای ارتباطی زهک هستیم به طوریکه طی هفته گذشته توفان با سرعت ۹۰ کیلومتر بر ساعت علاوه‌بر کاهش دید افقی تا ۲ هزار متر احتمال مسدود شدن مسیر ارتباطی ۱۷ روستای این شهرستان با جمعیتی بیش‌از ۲ هزار و ۳۳۴ خانوار می‌رفت.

وی ادامه داد: حضور به موقع نیروهای راهداری اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای شهرستان زهک در مسیرهای توفانی این شهرستان، از بسته شدن مسیرهای ارتباطی منطقه جلوگیری و زمینه تردد روان روستاییان منطقه را فراهم کرد.

رییس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای زهک افزود: در این عملیات ۹ نفر از همکاران این اداره با استفاده از پنج دستگاه ماشین‌آلات راهداری نسبت به جمع‌آوری و حمل بیش‌از پنج هزار و ۵۳۱  هزار مترمکعب ماسه بادی از سطح راه‌ها و تنقیه سه دستگاه پل اقدام کردند.

وی خاطر نشان کرد: نگهداری و حراست از شبکه راه‌ها و تامین ایمنی عبور و مرور از وظایف ذاتی این اداره است که در تحقق این اهداف نیروهای راهداری از هیچ کوششی دریغ نمی‌کنند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha