انسجام مدیریتی شکل گرفته برای مهار کرونا موفقیتی بزرگ در کشور است

کرمانشاه- ایرنا- معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمانشاه در جلسه ستاد استانی کرونا گفت: انسجام مدیریتی شکل گرفته برای مهار و مدیریت بیماری با حمایت مقام معظم رهبری و مسوولیت رییس جمهوری موفقیتی بزرگ در کشور است.

محمدابراهیم الهی تبار رزو یکشنبه در نشست ستاد استانی کرونا با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای حماسه ساز عرصه قلم و آگاهی از تلاش های خبرنگاران و مشارکت موثر در قطع زنجیره بیماری کرونا تشکر کرد و اظهار داشت: با توجه در پیش بودن ماه محرم و صفر انتظار داریم ضوابط برگزاری آیین ها با همکاری رسانه های پرتلاش اطلاع رسانی و اقناع سازی لازم صورت گیرد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمانشاه با تشریح ضوابط برگزاری مراسم عزاداری محرم و صفر خاطرنشان ساخت: براساس فرمایش مقام معظم رهبری در برگزاری مراسم عزاداری سالار شهیدان و یاران مظلومش معیار نظر ستاد ملی مقابله با کرونا و کارشناسان است و برهمین اساس کارگروه برگزاری مراسم در سطح استان نیز تشکیل و ضوابط ابلاغ خواهد شد.

الهی تبار تصریح کرد: از مردم و مدیران تقاضا داریم تکلیف ملی و شرعی برای حفظ سلامت عموم را مدنظر داشته باشند و رعایت پروتکل ها وتوصیه های بهداشتی را با همین جدیت ادامه دهند.

وی کاهش تعداد ساعات برگزاری مراسم، استفاده از ماسک، رعایت فاصله اجتماعی را را از ضوابط برگزاری مراسم عزاداری ماه محرم ذکر کرد و افزود: بر این اساس برگزاری مراسم در اماکن مقدسه ممنوع شده است و نذورات نیز صرفاً باید به صورت خشک توزیع شود، البته توزیع غذای گرم به صورت بیرون بر بدون تشکیل تجمع و صف با رعایت دستورالعمل دانشگاه علوم پزشکی بلامانع است.  

دبیر ستاد کرونا استان کرمانشاه در ادامه ضمن اشاره به مسوولیت نظارتی ستاد گفت: برگزاری ایستگاه های صلواتی و انجام هرگونه پذیرایی نیز در ایام محرم ممنوع است و انتظار داریم روند انجام کمک های مومنانه در ماه محرم ادامه یابد.

الهی تبار در ادامه به افزایش فضاهای برگزاری کنکور سراسری اشاره کرد و بیان داشت: در کنکور ارشد و دکترا پروتکل های بهداشتی به صورت بسیار مناسب رعایت شد و آمادگی لازم را برای برگزاری کنکور سراسری نیز داریم و هماهنگی های لازم با محوریت دانشگاه رازی به عنوان متولی آزمون انجام شده است در همه شهرستان‌ها نیز نماینده را مشخص می کنند.

وی افزود: تمامی سالن ها و امکانات ادارات ورزش وجوانان باید برای برگزاری کنکور آماده شود و پیش بینی و تدبیر برای استقرار سیستم های الکترونیکی در گیت های ورودی انجام و توصیه های بهداشتی به صورت دقیق رعایت شود؛ تأکید می کنم که حفظ سلامت عموم مردم اولویت دارد.
 سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: تاکنون ۳۲۴ هزار و ۶۹۲ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۱۳۲ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۱۸ هزار و ۲۶۴ نفر رسید.

سیما سادات لاری روز شنبه درباره آخرین آمار مبتلایان قطعی به ویروس کرونا و موارد فوت ناشی از ابتلا به این ویروس در کشور بیان کرد: از دیروز تا امروز ۱۸ مرداد ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، دو هزار و ۱۲۵ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که  یک هزار و ۴۹ نفر از آنها بستری شدند. با این حساب، ‌مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۳۲۴ هزار و ۶۹۲ نفر رسید.