۱۹ مرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۰:۴۸
کد خبرنگار: 943
کد خبر: 83900793
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

اوکراین: در انتخابات آمریکا دخالت نمی‌کنیم

تهران – ایرنا - رئیس‌جمهوری اوکراین ساعاتی پیش در توئیتی اعلام کرد که کنار ماندن از سیاست داخلی آمریکا به خصوص انتخابات ریاست جمهوری پیش روی این کشور، موضوع امنیت ملی اوکراین است.

به گزارش ایرنا، خبرگزاری رویترز روز یکشنبه به نقل از ولودومیر زلنسکی نوشت: اوکراین به خود اجازه نداده و نمی‌دهد که در انتخابات (ریاست جمهوری ۲۰۲۰) دخالت کرده و به اعتماد و همکاری صمیمانه با امریکا لطمه وارد کند.

وی افزود: هرگز و تحت هیچ شرایطی پذیرفتنی نیست که در انتخابات یک کشور دیگر مداخله کرد.

رئیس‌جمهوری اوکراین از سیاستمداران این کشور خواست تا از هر گونه اقدامی که می‌توان به انتخابات آمریکا ربط داد پرهیز کرده و به دنبال حل مشکلات سیاسی، تجاری یا شخصی خود نباشند.

زلنسکی نوشت: آوازه اوکراین ارزشی بسیار فراتر از معروفیت هر یک از سیاستمدارانمان دارد.

زلنسکی چند روز پیش به رویترز گفته بود که امیدوار است حمایت واشنگتن از کی یف فارغ از پیروز انتخابات ۱۳ آبان قدرتمند باقی بماند.

سال گذشته ، فاش شدن یک تماس تلفنی جنجالی دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا با زلنسکی ، موجب ایجاد یک موج رسانه ای گسترده در جهان شد. گویا در آن تماس تلفنی، ترامپ با هدف تخریب جو بایدن رقیب انتخاباتی خود در انتخابات 2020،  از  زلنسکی خواسته بود تا احتمال فساد اقتصادی پسر جو بایدن را پیگیری کند. پسر بایدن برای یک شرکت انرژی در اوکراین کار می‌کرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =