میرتاج‌الدینی: وزیر پیشنهادی صمت با چالش‌های این حوزه آشنایی دارد

تبریز - ایرنا - نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی گفت: وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت از سوی رییس جمهوری، با چالش ها و مشکلات این حوزه آشنایی کامل دارد.

حجت الاسلام محمدرضا میرتاج الدینی روز یکشنبه در جمع خبرنگاران با بیان اینکه مدرس خیابانی بهترین گزینه در شرایط موجود برای تصدی این وزارت است، افزود: وی مدیری جوان، فعال و دارای سابقه خوبی است که با کار جهادی توانست بازار خودرو و سایر بازارهای حوزه صنعت و تجارت را طی ماه های اخیر کنترل و برای سامان وضعیت بازار برنامه ریزی کند.

وی اولین ویژگی وزیر پیشنهادی را جوان بودن دانست که این ویژگی باعث تحرک، پویایی، کار جهادی و فعالیت شبانه روزی ایشان برای حل مشکلات وزارتخانه خواهد شد.

میرتاج الدینی تجربه و سوابق درخشان وزیر پیشنهادی را ویژگی مثبت دیگر وی برشمرد و اظهار داشت: مدرس خیابانی سال ها در وزارت بازرگانی انجام وظیفه کرده و تجربه خوبی هم در وزارت صنعت، معدن و تجارت دارد، به طوری که طی سال های اخیر قائم مقام وزارت بوده و با چالش ها و فرصت های وزارتخانه به خوبی آشنایی دارد.

وی ادامه داد: با توجه به توانمندی که از مدرس خیابانی سراغ داریم، تصور می کنم وی به خوبی می تواند این وزارتو زیر مجموعه های این بخش مهم اقتصادی را مدیریت کند و در آینده نزدیک شاهد رفع بسیاری از چالش های موجود خواهیم بود.

میرتاج الدینی با اشاره به سه ماه سرپرستی مدرس خیابانی در این وزارت، گفت: طی ماه های گذشته شاهد آشفتگی در بازار خودرو و اعتراضات مردم مبنی بر موفق نشدن برای ثبت نام اینترنتی خودرو بودیم اما با حضور مدرس خیابانی ثبت نام ها ساماندهی شد و هم اکنون هر فردی که متقاضی خودرو باشد، می تواند در سایت فروش خودرو ثبت نام کند.

وی به برنامه های وزیر پیشنهادی در بخش تحول و توسعه محصولات خودرویی اشاره و اضافه کرد: در ماه های گذشته شاهد تحول در تولید خودرو بودیم که به عنوان مثال در بخش توسعه و تولید خودروهای جدید شرکت سایپا اتفاقات خوبی در حال وقوع است و بنا به گفته مدیران این شرکت شاهد افزایش ۳۴ درصدی تحویل خودرو به مشتریان سایپا هستیم که عملکردی مثبت به شمار می رود.

نائب رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با ابراز امیدواری برای تداوم روند تحولی در بخش تولید خودرو با حضور مدرس خیابانی، افزود: وی در بخش تامین کالاهای اساسی مردم و ذخیره کالاهای استراتژیک وظیفه خود را تاکنون به خوبی ایفا کرده است و توانسته آرامشی در بازار ایجاد کند.

به گزارش ایرنا، جلسه رای اعتماد مجلس شورای اسلامی به وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت روز چهارشنبه آینده برگزار می شود.

حسین مدرس خیابانی از مدیران ارشد وزارت صمعدن و تجارت است و با ۵۲ سال سن از دانش آموخته کارشناسی ارشد مهندسی صنایع و دکترای مدیریت استراتژیک از دانشگاه علم و صنعت می باشد.

وی پیشتر عضو هیات مدیره شرکت موتورسازان و نیز رییس هیات مدیره مجتمع تراکتورسازی ایران بود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 4 =