والدین گنبدی فرزندان خود را در مراکز پیش دبستانی ثبت نام کنند

گنبدکاووس - ایرنا - مدیر آموزش و پرورش گنبدکاووس بامهم دانستن نقش آموزش‌های پیش دبستانی در پیشبرد اهداف آموزشی پایه اول ابتدایی از خانواده‌ها خواست در زمان باقی مانده تا شروع سال تحصیلی جدید نسبت به ثبت نام فرزندان خود در مراکز پیش دبستانی این شهرستان اقدام کنند.

کمال الدین نظرنژاد روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: مطابق آمارهای اداره ثبت احوال، گنبدکاووس حدود ۹ هزار دختر و پسر ۶ ساله دارای شرط ورود به پیش دبستانی دارد.

وی بابیان اینکه ثبت نام در مراکز پیش دبستانی اجباری نیست اما آمادگی نوآموزان پایه اول ابتدایی را به لحاظ آشنایی با مفاهیم اولیه علمی، مهارت‌های زندگی اجتماعی و یادگیری بیشتر می‌کند، افزود: هم اکنون ۱۱۷ کلاس پیش دبستانی ضمیمه مدارس دولتی، ۴۷ کلاس درس ضمیمه مدارس غیردولتی و ۵۴ مرکز مستقل آموزش پیش دبستانی غیردولتی در شهرستان گنبدکاووس فعال است.

نظرنژاد، یکی از نگرانی‌های والدین برای ثبت نام نکردن فرزندانشان را شیوع کرونا دانست و اضافه کرد: به خانواده‌ها اطمینان می‌دهیم که هیچ دغدغه‌ای در این خصوص نداشته باشند زیرا بازگشایی مراکز آموزش پیش دبستانی در سال تحصیلی جدید همچون دستورالعمل بازگشایی دیگر مدارس و مطابق پروتکل‌های بهداشتی خواهد بود.

مدیر آموزش و پرورش گنبدکاووس همچنین از ثبت نام حدود ۸۵ درصد جمعیت دانش آموزی این شهرستان و ثبت اطلاعات آنها در سامانه "سناد" خبر داد و ادامه داد: کار ثبت نام از دانش آموزان باقی مانده نیز از سوی مدارس همچنان ادامه دارد.

درهمین پیوند معاون پژوهش و برنامه ریزی مدیر آموزش و پرورش گنبدکاووس نیز به ایرنا گفت: برای افزایش آگاهی مدیران، معاونین و نیروهای خدماتی مدارس ۲ دوره آموزشی با عنوان "ملاحظات بازگشایی مدارس در شرایط کرونا" و "پیشگیری از بیماری های حاد تنفسی" برای هزار و ۵۰۰ نفر از فرهنگیان این شهرستان برگزار شد.

محمد عسکری افزود: این کلاس‌ها به صورت آنلاین (مجازی) برگزار شد تا مدیران، معاونین و نیروهای خدماتی با شیوه‌های بازگشایی و فعالیت مدارس در شرایط کرونایی بیشتر آشنا شوند.

آموزش و پرورش شهرستان گنبدکاووس با ۳۵۰ هزار نفر جمعیت، افزون بر ۸۰ هزار دانش آموز در مقاطع مختلف تحصیلی دارد.

سیما سادات لاری دیروز شنبه درباره آخرین آمار مبتلایان قطعی به ویروس کرونا و موارد فوت ناشی از ابتلا به این ویروس در کشور گفته بود که براساس معیارهای قطعی تشخیصی، مجموع بیماران کووید ۱۹ در کشور به ۳۲۴ هزار و ۶۹۲ نفر و مجموع جان باختگان این بیماری نیز به ۱۸ هزار و ۲۶۴ نفر رسید.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 6 =