سیل ویرانگر در کره جنوبی، صدور هشدار در کره شمالی

پکن- ایرنا- همزمان با افزایش تلفات باران های موسمی در کره جنوبی که باعث جان باختن چندین تن در گل و لای و بی خانمان شدن هزاران نفر دیگر شده است سازمان هواشناسی کره شمالی نیز برای مناطق جنوبی این کشور وضعیت هشدار صادر کرد.

به گزارش ایرنا ریزش سنگین باران، رانش زمین و سیل در کره جنوبی طی چند روز گذشته حداقل جان ۳۰ نفر را گرفته است اما ممکن است آمار تلفات بیشتر شود زیرا چندین نفر همچنان مفقود هستند و با توجه به نزدیک شدن به یک توفان پر قدرت، بارش باران های شدید بیشتری در بخش جنوبی کشور پیش بینی شده است.

براساس داده های ستاد مرکزی مقابله با بحران کره جنوبی، فقط طی سه روز گذشته ۱۳ نفر جان باخته، دو نفر مفقود و یک نفر هم مصدوم شده است.

هزاران نفر واقع در ۱۱ استان این کشور خانه های خود را ترک کرده و به دنبال هشدارهای مربوط به بلایای طبیعی، در پناهگاه های موقت باقی مانده اند.

جاری شدن سیل در خیابان های کره جنوبی 

گزارش حاکی است هزاران هکتار از اراضی کشاورزی این کشور هم به باتلاق تبدیل شده است و خسارت مالی زیادی به تاسیسات زیربنایی وارد شده است.

سازمان هواشناسی کره جنوبی پیش بینی کرده است  «توفان جانگمی» به عنوان پنجمین توفان امسال از فردا /دوشنبه/ وارد منطقه جنوبی شبه جزیره کره شود و باعث ریزش باران های بیشتری در مناطق سیل زده شود.

توفان در کره جنوبی همچنین باعث تعطیلی خطوط راه آهن،  تعطیلی چندین فرودگاه و تخریب صدها پل و تونل شده است.

از سوی دیگر مقامات کره شمالی نیز نسبت به خسارات سیل در نیمه جنوبی این کشور هشدار داده و اعلام کرده اند سیل اواسط هفته در این مناطق تشدید خواهد شد تلویزیون مرکزی کره شمالی به نقل از سازمان هواشناسی کشور پیش بینی کرده است باران های شدید استان های جنوبی و مرکزی از جمله شهر کائه سونگ، استان هوانگه و برخی مناطق استان کانگ ون را فرا بگیرد.

تخریب مزارع و منازل در کره شمالی بر اثر سیل

هوانگه و کانگون از جمله مناطقی هستند که تا کنون بیشترین خسارت ها را بر اثر سیل دیده اند به گزارش خبرگزاری مرکزی کره شمالی، نزدیک به ۷۳۰ خانه و ۶۰۰ هکتار از مزارع برنج تخریب شده و حدود ۲۰۰ خانه نیز ویران شده است.

بنا به اعلام سازمان هواشناسی، برخی مناطق در استان کانگون در شبانه روز گذشته بیش از ۸۰۰ میلی متر باران ثبت کرده اند میانگین بارندگی سالانه در کره شمالی به حدود ۹۶۰ میلی متر می رسد.

«کیم جونگ اون» رهبر کره شمالی روز جمعه به صورت میدانی از برخی از مناطق سیل زده این کشور در استان هوانگه بازدید کرد.

بازدید «کیم جونگ اون» رهبر کره شمالی از مناطق سیل زده

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =