۱۹۶ میلیارد ریال در معادن استان مرکزی سرمایه‌گذاری شد

اراک - ایرنا - رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی گفت: ۱۹۶ میلیارد ریال امسال از سوی بخش خصوصی در معادن استان سرمایه‌گذاری شد که ۹۹ فرصت اشتغال مستقیم به همراه داشت.

«سعید جعفری‌کرهرودی» روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: ۱۲ پروانه اکتشاف، ۱۸ گواهی کشف و ۱۸ پروانه بهره‌برداری امسال در حوزه فعالیت‌های معدنی این استان صادر شد.

وی ظرفیت استخراج پروانه‌های بهره‌برداری معادن استان در سال جاری را ۴۵۱ هزار تن عنوان کرد و اظهار داشت: ظرفیت قطعی معادن این استان نیز پنج میلیون و ۴۴۸ هزار تن ارزیابی می‌شود.

وی اضافه کرد: ۱۶۴ میلیارد ریال حقوق دولتی امسال از محل فعالیت معادن استان مرکزی وصول شد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد چشمگیری داشته است.


جعفری‌کرهرودی ارائه فرصت مناسب برای راه اندازی معادن، رفع اختلاف معادن با دستگاه‌های اجرایی، ابقای پروانه‌های اکتشاف دارای ۵۰ درصد پیشرفت و تشکیل کارگروه‌های مختلف برای بازدید از معادن را از مهمترین برنامه‌های سازمان صنعت، معدن و تجارت استان در سال جاری عنوان کرد.

۵۸۰ معدن دارای پروانه بهره‌برداری با ظرفیت استخراج ۲۵ میلیون تن و ذخیره قطعی یک هزار و ۳۳۶ میلیون تن با اشتغال چهار هزار و ۴۰۲ نفر در استان مرکزی فعالیت می‌کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 14 =