رسانه‌ها از قرار گرفتن افکار عمومی در سیطره دشمن جلوگیری کنند

زاهدان- ایرنا- فرمانده قرارگاه منطقه‌ای قدس نیروی زمینی سپاه جنوب شرق کشور گفت: امروزه جنگ‌ها به سمت حوزه علوم شناختی حرکت می کند و ضروری است رسانه ها در حوزه عملیات روانی تاثیرگذار باشند و اجازه ندهند افکار جامعه در سیطره خواسته‌های دشمن قرار گیرد.

به گزارش ایرنا سردار محمد کرمی روز شنبه به مناسبت گرامیداشت روز خبرنگار و عید سعید غدیر خم در دیدار با جمعی از مدیران رسانه‌های سیستان و بلوچستان با اشاره به اهمیت و جایگاه رسانه گفت: امروز رسانه ها رسالت بسیار مهمی برعهده دارند بطوریکه رهبر معظم انقلاب می فرمایند امروز جنگ، جنگ اراده‌ها است، جنگ اراده ها بخشی از طریق رسانه ها انجام می شود به همین سبب رسانه ها در سمت وسوی اجرایی شدن فرامین رهبر معظم انقلاب و خنثی سازی توطئه های دشمنان گام بردارند.

وی اظهار داشت: دشمنان انقلاب اسلامی همواره در تلاشند از رسانه ها مختلف برای تحقق خواسته ها و اهدافشان استفاده کنند و فعالیت در حوزه علوم شناختی از جمله این اقدامها و اهداف آنان است که باید ما در  این حوزه نگاه بلندی داشته و علاوه بر فعالیت های پدافندی به اقدامات آفندی توجه ویژه داشته باشیم.

فرمانده قرارگاه منطقه ای قدس افزود: رسالت سپاه پاسداران اجرای فرامین الهی در کل دنیا است.

سردار کرمی بیان کرد: امنیت پایدار بدون توسعه اقتصادی و بدون حضور علمی و فرهنگی محقق نمی شود و از آنجایی که سیستان و بلوچستان جوان ترین استان کشور است باید امید آفرینی را در این منطقه تقویت کرد.

وی ادامه داد:  تقویت فرهنگ دینی باید بوسیله رسانه ها انجام شود، و این فرهنگ شیعه و سنی ندارد و انسجام وحدت یک فرهنگ قرآنی است که رسانه ها باید با تشریح ظرفیت‌های سیستان و بلوچستان نگاه مردم سایر نقاط کشور را به این منطقه تغییر دهند، چهره امنیتی که از این استان در اذهان عمومی شکل گرفته جفا بر مردمان خونگرم، مهمان نواز و غیرتمند این منطقه است.

فرمانده قرارگاه منطقه ای قدس نیروی زمینی سپاه با تاکید بر اینکه رسانه در امید آفرینی به جامعه نقش موثری دارد، افزود: اقدامات گروهک‌های تروریستی سبب شده تا سرمایه گذاران کمتر برای فعالیت های اقتصادی در این منطقه سرمایه گذاری کنند.

وی گفت: امروزه جنگ‌ها به سمت حوزه علوم شناختی در حرکت است به همین سبب رسانه ها باید در حوزه عملیات روانی تاثیرگذار باشند و اجازه ندهند افکار جامعه در سیطره آنچه دشمن می‌خواهد قرار گیرد.

سردار کرمی تاکید کرد: باید بر موضوع هدایت مغزها و فکرها به سمت فعالیت ها و خدمات نظام بیشتر تلاش شود.

فرمانده قرارگاه منطقه ای قدس نیروی زمینی سپاه با اشاره به هم مرز بودن سیستان و بلوچستان با دو کشور افغانستان و پاکستان، بیان کرد: ارتباط رسانه‌های کشورهای همسایه با یکدیگر بسیار مهم است و می تواند در حل مشکلات کشورها موثر باشد.

وی از تعامل و همراهی رسانه‌های استان با ارگان‌های امنیتی تقدیر کرد و گفت: با تلاش و هوشیاری سربازان گمنام امام زمان (عج)، عامل انفجار شیء صوتی در مسیر خودروی نیروی انتظامی در زیباشهر زاهدان نیز دستگیر شده است.

سردار امان الله گشتاسبی جانشین فرمانده قرارگاه قدس نیز در این دیدار از انعکاس اخبار و فعالیت های سپاه بوسیله رسانه های استان تقدیر کرد و گفت: آمادگی انجام اردوهای رسانه ای به نقاط مختلف استان که اقدامات محرومیت زدایی و مردم یاری انجام شده است را داریم و زمینه حضور خبرنگاران را برای انعکاس فعالیت ها و خدمات انجام شده نظام در این منطقه فراهم خواهیم کرد.

در ادامه این نشست مدیران رسانه ها به تشریح دغدغه ها و مسائل خبرنگاران برای فعالیت بهتر در حوزه تولید محتوا و تحلیل مسائل استان پرداختند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 2 =