رایزنی رهبران انگلیس و لبنان درباره حادثه بیروت

لندن – ایرنا – بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس روز شنبه در تماس تلفنی با میشل عون رئیس جمهوری لبنان، فاجعه انفجار بیروت را که به کشته و زخمی شدن تعدادی زیادی از مردم این شهر منجر شد، از جانب دولت و ملکه انگلیس تسلیت گفت و تصریح کرد که دولت لندن در کنار لبنان ایستاده است.

به گزارش ایرنا به نقل از دفتر نخست وزیری انگلیس، رهبران دو کشور درباره ارسال کمک‌های ضروری بشردوستانه و دارویی به لبنان رایزنی و میشل عون از کمک مالی پنج میلیون پوندی اضطراری لندن قدر دانی کرد.

آنها همچنین با توجه به بحران‌های مالی لبنان، همه‌گیری کرونا و پیامدهای ناشی از فاجعه اخیر درباره همکاری با شرکای بین المللی در راستای ترمیم و نوسازی طولانی مدت بیروت گفت وگو کردند.

پیشتر «دومینیگ راب» وزیر خارجه انگلیس در گفت و گو با حسان دیاب، نخست وزیر لبنان اعلام کرد که کشورش آماده اعطای کمک‌های پزشکی و حمایت از تلاش برای نجات جان مجروحان و جستجوی مفقود شدگان ناشی از انفجار است.

وی اعلام کرد: بسته کمک‌های پزشکی فوری انگلیس به ارزش پنج میلیون پوند است.

وزیر خارجه انگلیس همچنین در پیامی توئیتری وقوع حادثه انفجار در بندر بیروت را به تمامی کسانی که از این انفجار آسیب دیده‌اند تسلیت گفت و با دولت و مردم لبنان ابراز همبستگی کرد.

خبرگزاری رسمی لبنان عصر سه‌شنبه گزارش داد، آتش‌سوزی بزرگی در یکی از انبارهای مواد محترقه واقع در بندر بیروت رخ داده است.

بر اثر آن تاکنون ۱۵۴ نفر کشته و بالغ بر پنج هزار نفر زخمی شدند.

بنابر اعلام منابع لبنانی، بیش از ۶۰ نفر در حادثه انفجار در بندر بیروت همچنان مفقود هستند و از سرنوشت آنها خبری در دست نیست.

میزان کل خسارت های ناشی از انفجار چهارم اوت (۱۴ مرداد) در بیروت توسط مروان عبود استاندار بیروت رقمی معادل ۱۰ تا ۱۵ میلیارد دلار محاسبه شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 4 =