مهمترین خبرهای استان سمنان در هفته‌ای که گذشت

سمنان- ایرنا- استان سمنان در هفته گذشته (یازدهم تا هفدهم مرداد) شاهد رویدادهای مختلف فرهنگی، اقتصادی، سیاسی، اجتماعی، انتظامی و علمی بود که اخبار تعدادی از آن ها در این گزارش کوتاه مرور می شود.

آزادسازی ۱۵ هکتار بستر رودخانه ها از تصرف، کاهش ساعت کاری ادارات تا پایان مرداد، قرارگرفتن استان در وضعیت قرمز کرونا، معرفی سرپرست فرمانداری گرمسار، مهار آتش سوزی در نیروگاه سیکل ترکیبی سمنان، تمدید محدودیتها در مناطق زرد و قرمز و افتتاح مرکز پایش مراقبت‌های درمانی دانشگاه علوم پزشکی استان توسط معاون وزیر بهداشت، مهمترین رویدادهای استان سمنان در هفته گذشته بود.

اقتصادی

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان سمنان گفت: ۸۰ درصد از مطالبه گندم‌کاران استان معادل یکهزار و ۵۰۰ میلیارد ریال پرداخت شد.

محمد باقر منوچهری روز شنبه در گفت و گو با ایرنا ابراز داشت: بیش از ۷۴ هزار و ۵۰۰ هزار تن گندم  تا کنون از سوی شرکت غله و خدمات بازرگانی استان سمنان از گندم‌کاران خریداری شد. متن کامل خبر را اینجا بخوانید.

 مدیرعامل شرکت آب منطقه ای سمنان گفت: حدود ۱۵ هکتار عملیات رفع تصرف و آزادسازی از بستر رودخانه‌های استان انجام شد.

 ایرج حیدریان روز دوشنبه در نشست با رییس کل دادگستری استان سمنان با موضوع طرح احیاء و تعادل بخشی منابع آب زیرزمینی در استان، افزود: ۲۸۷ مورد حکم قضایی اخذ و بیش از ۱۷۰ مورد عملیات آزادسازی و رفع تصرف از حریم و بستر رودخانه ها در استان انجام شد. متن کامل خبر را اینجا بخوانید.

مدیر امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان گفت: کمیسیون طرح‌های کشاورزی با اجرای ۲۳ طرح در اراضی ملی این استان موافقت کرد.

به گزارش ایرنا، غلامرضا خراسانیان روز سه شنبه با اشاره به اجرای دومین جلسه کمیسیون طرح‌های کشاورزی در سال ۹۹ به رسانه ها اعلام کرد:  در جلسه کمیسیون طرح‌های کشاورزی برای ۶۶ پرونده تصمیم‌گیری شد. متن کامل خبر را اینجا بخوانید.

معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری سمنان گفت: کاهش ساعات کار اداره‌ها و دستگاه‌های اجرایی استان به مدت ۲ هفته دیگر و تا پایان مرداد تمدید شد.

به گزارش ایرنا، فاطمه منصوری روز سه‌شنبه به رسانه‌ها اعلام کرد:  پیرو بخشنامه قبلی، ساعات کار ادارات و دستگاه‌های اجرایی استان سمنان از ۱۶ تا ۳۰ مرداد ٩٩ در روزهای شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۷:۳۰ دقیقه تا ۱۳:۳۰ دقیقه و در روز پنجشنبه از ساعت ۷:۳۰ دقیقه تا ۱۲:۳۰ دقیقه تمدید می‌شود. متن کامل خبر را اینجا بخوانید.

مدیر بازرسی و نظارت اصناف استان سمنان گفت: ۳۰۰ واحد صنفی این استان به دلیل رعایت نکردن شیوه‌نامه‌های بهداشتی و مصوبات ستاد مقابله با کرونا بهار ۹۹ پلمب شد.

سید مهدی برهانی روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: بیش از چهار هزار واحد صنفی استان سمنان بهار ۹۹ در این خصوص مشمول دریافت اخطار پلمب شد. متن کامل خبر را اینجا بخوانید.

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان گفت: امسال کشت گلخانه‌ای در ۱۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی استان توسعه می‌یابد.

به گزارش ایرنا، سیدحسن میرعماد روز چهارشنبه به رسانه ها اعلام کرد: توسعه کشت گلخانه ای باعث افزایش اشتغال، افزایش تولید محصولات کشاورزی و مدیریت مصرف آب می‌شود. متن کامل خبر را اینجا بخوانید.

نماینده مردم سمنان، مهدیشهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی گفت: بنیاد یا انجمن توسعه برای سه شهرستان این حوزه انتخابیه با هدف جهت‌دهی به برنامه‌های توسعه‌ای ایجاد می‌شود.

به گزارش ایرنا، عباس گلرو شامگاه پنجشنبه در اولین نشست خبری خود در آستانه روز خبرنگار در دفتر نماینده مجلس سمنان، مهدیشهر و سرخه افزود: در قالب این بنیاد از نخبگان هر شهرستان استفاده می‌شود تا مبتنی بر ظرفیت‌های موجود هر منطقه با بهره‌گیری از توان افراد بومی رویکردهای توسعه‌ای برنامه‌ریزی شود. متن کامل خبر را اینجا بخوانید.

اجتماعی

استاندار سمنان گفت: این استان در شاخص میزان شیوع کرونا همچنان در وضعیت هشدار قرار دارد.

به گزارش ایرنا، علیرضا آشناگر روز شنبه در پایان نشست ستاد مقابله با کرونا در استانداری سمنان به خبرنگاران افزود: سه شهرستان آرادان، سرخه و مهدیشهر وضعیت زرد پیدا کرده اند و وضعیت کرونا در شهرستان گرمسار رو به بهبودی است. متن کامل خبر را اینجا بخوانید.

فرمانده انتظامی دامغان گفت: ۵۰ فرد مشکوک به تابعیت خارجی طی ۲ مرحله در قالب طرح ضربتی ارتقای امنیت اجتماعی در شهرستان دامغان دستگیر شدند.

سرهنگ سید رضا علوی روز شنبه در گفت و گو با ایرنا بیان کرد: طرح ارتقای امنیت اجتماعی با هدف ایجاد امنیت در منطقه و ایجاد محیطی امن برای زندگی شهروندان اجرا شده است.  متن کامل خبر را اینجا بخوانید.

مدیرکل دامپزشکی استان سمنان گفت: مورد مثبت ابتلا به تب کریمه کنگو در انسان در این استان گزارش نشده است و استان از لحاظ شیوع این بیماری جزو استان‌های پاک کشور محسوب می‌شود.

حمیدرضا حسینی روز یکشنبه در گفتگو با ایرنا ابراز داشت: تب کریمه کنگو در فصل تابستان شیوع دارد و نوعی کنه عامل انتقال این بیماری از دام به انسان است. متن کامل خبر را اینجا بخوانید.

مدیر کل کمیته امداد استان سمنان گفت: ۱۵ طرح دانش بنیان در حوزه های مختلف، در سایه حمایت های مادی و معنوی، با حمایت کمیته امداد استان وارد بازار فروش شد.

به گزارش ایرنا، محسن مسعودیان راد، روز دوشنبه به رسانه ها اعلام کرد: انتخاب شعار سال مبنی بر «جهش تولید» از سوی مقام معظم رهبری، شامل نگاه ویژه‌ به اقتصاد دانش بنیان به عنوان یکی از ارکان اقتصاد مقاومتی می شود و این موضوع در عین توجه به مقوله تولید کالاهای مصرفی نیاز به افزایش تمرکز بر تولید است . متن کامل خبر را اینجا بخوانید.

رئیس پلیس فتا استان سمنان گفت: فرد عامل انتشار تصاویر خصوصی یکی از شهروندان در بستر شبکه اجتماعی اینستاگرام، خواستگار انتقام جو شاکی بود که پس از شناسایی و دستگیری به مقام های ذی صلاح قضایی تحویل داده شد.

سرهنگ حسین صادقی روز یکشنبه در تشریح این پرونده به خبرنگاران ابراز داشت: در پی مراجعه یکی از شهروندان به پلیس فتا استان سمنان مبنی بر انتشار تصاویر خصوصی وی در شبکه اجتماعی اینستاگرام، در این راستا پرونده مقدماتی با هماهنگی مقام قضائی تشکیل شد. متن کامل خبر را اینجا بخوانید.

مدیرکل پزشکی قانونی استان سمنان گفت: حادثه هنگام کار طی سه ماه نخست امسال در استان سمنان مرگ پنج نفر را رقم زد که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته این نوع حوادث در استان ۴۴ درصد کاهش یافت.

مهدی نوروزی روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا ابراز داشت: سه ماه نخست سال گذشته ۹ نفر به دلیل حادثه حین کار جان خود را در استان از دست دادند. متن کامل خبر را اینجا بخوانید.

قائم ‌مقام کمیته امداد استان سمنان گفت: ۷۰۰ مددجو در شرف ازدواج استان تا پایان امسال با دریافت کمک‌هزینه ازدواج و حمایت‌های این نهاد راهی خانه بخت می‌شوند.

به گزارش ایرنا، محمد قوسی روز سه شنبه، به رسانه ها اعلام کرد: فعالیت در حوزه ازدواج جوانان و تحکیم خانواده‌های تحت حمایت یکی از برنامه‌های راهبردی کمیته امداد است. متن کامل خبر را اینجا بخوانید.

آتش سوزی گسترده در نیروگاه سیکل ترکیبی شهید باکری سمنان توسط آتش نشانان مهار شد.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سمنان در گفت و گو با ایرنا زمان اعلام سانحه به این سازمان را ساعت ۱۲:۵۷ امروز سه شنبه اعلام کرد.

سعید اسمعیل‌پور افزود: ۲۰ آتش نشان از پنج ایستگاه آتش نشانی با چهار خودروی سنگین و سه تانکر آب رسان به عنوان پشتیبان در محل حادثه حضور یافتند. متن کامل خبر را اینجا بخوانید.

مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری سمنان گفت: علت حادثه آتش‌سوزی نیروگاه سیکل ترکیبی سمنان هنوز مشخص نشده و در دست بررسی است.

ایرج رئیسیان روز سه‌شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: حریق در نیروگاه سیکل ترکیبی قدس سمنان معروف به نیروگاه شهید باکری توسط نیروهای آتش‌نشانی خاموش شد و این نیروها در حال خنک‌سازی هستند. متن کامل خبر را اینجا بخوانید.

گزارش تصویری از حادثه آتش سوزی در نیروگاه سیکل ترکیبی سمنان اینجا

سخنگو و جانشین رییس ستاد مقابله با کرونا استان سمنان با اشاره به وضعیت شهرستان‌ها در ابتلا به کرونا، گفت: سرخه تنها شهرستان استان با وضعیت رنگ‌بندی سفید کرونایی است.

حبیب ‌الله خجسته پور روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: اکنون پنج شهرستان‌ میامی، گرمسار، شاهرود، سمنان و دامغان در بحث شیوع کرونا در مرحله قرمز قرار دارند و وضعیت شهرستان‌های آرادان و مهدی‌شهر زرد است. متن کامل خبر را اینجا بخوانید.

روابط عمومی پویا انرژی درباره آتش‌سوزی امروز در نیروگاه سیکل ترکیبی سمنان به ایرنا اعلام کرد: این حادثه مانع فعالیت نیروگاه در تامین برق پایدار در مدار توزیع نشد.

به گزارش ایرنا، روابط عمومی پویا انرژی در خصوص حادثه آتش سوزی نیروگاه سیکل ترکیبی شهید باکری سمنان شامگاه سه‌شنبه به ایرنا اعلام کرد: حوالی ظهر امروز چهاردهم مرداد در بخشی از نیروگاه سمنان متعلق به شرکت پویا انرژی حادثه آتش سوزی به وقوع پیوست که بازتاب گسترده‌ای در شبکه های خبری داشت.  متن کامل خبر را اینجا بخوانید.

سخنگو و جانشین رییس ستاد مقابله با کرونا استان سمنان گفت: محدودیت‌ها برای مناطق قرمز و زرد کرونایی در استان سمنان تا بیست و یکم مرداد ۹۹ تمدید شد.

حبیب ‌الله خجسته پور روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: بنا به درخواست دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان سمنان و تصویب ستاد استانی مدیریت مقابله با کرونا، محدودیتهای اعمال شده کرونایی در استان سمنان تا روز سه‌شنبه ۲۱ مرداد تمدید شد. متن کامل خبر را اینجا بخوانید.

معاون درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به تلاش برای افزایش تجهیزات بیمارستانی برای مقابله با کرونا گفت: رویکردها در تمام سطوح باید ابتدا مبتنی بر کاهش تعداد بیماران کرونایی باشد تا اینکه تجهیزات را افزایش داد.

قاسم جان‌بابایی عصر پنجشنبه در حاشیه بازدید از بیمارستان کوثر سمنان در گفت و گو با ایرنا، در پاسخ به این سوال که آیا افزایش تخت های بیمارستانی و تجهیزات پزشکی جوابگوی نیازها است، پاسخ داد: به هرحال تاکنون در ازای افزایش بیماران هم تخت آی‌سی‌یو و هم دستگاه های کمک تنفسی در کشور اضافه شد. متن کامل خبر را اینجا بخوانید.

مدیر عامل سازمان آتش نشانی شاهرود گفت: انفجار گاز در یک منزل مسکونی ساختمان را تخریب و یک مصدوم برجا گذاشت.

محمد حسن رضایی شاهرودی بامداد جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این حادثه ساعت  ۶ دقیقه بامداد جمعه در خیابان موسوم به خط لوله شهرک ولیعصر (عج) شاهرود رخ داد . متن کامل خبر را اینجا بخوانید.

مرکز پایش مراقبت‌های درمانی دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان (MCMC) با حضور قاسم جان بابایی معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و جمعی از مسوولان استانی عصر پنجشنبه افتتاح شد. متن کامل خبر را اینجا بخوانید.

فرهنگی

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان گفت: خانه مطبوعات با اصلاح اساسنامه کمک حال این اداره‌کل برای ساماندهی مطلوب خبرنگاران باشد.

فرشید فلاح روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا، ابراز داشت: کارگروه مشخصی برای ساماندهی خبرنگاران در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان تشکیل و مسوول مستقیم تعیین شده و در آخرین نشست مقرر شد برای کاهش پراکنده‌کاری و حرکت به سمت همدلی برای  ساماندهی خبرنگاران از سوی خانه مطبوعات اقداماتی انجام شود. متن کامل خبر را اینجا بخوانید.

رییس خانه مطبوعات کشور گفت: خبرنگاران رویکردهای ذهنی خود را به علت تاثیر این مساله در ترویج دروغ در عرصه خبررسانی وارد خبر نکنند.

مصطفی کواکبیان روز چهارشنبه در نشست مشترک جمعی از اصحاب رسانه استان سمنان به مناسبت ۱۷ مرداد روز خبرنگار با استاندار سمنان در سالن مدیریت بحران استانداری با اشاره به اهمیت فروتنی و تواضع در مقابل مردم، تصریح کرد: کسانی که زمام امور را به دست دارند، همواره در مقابل مردم باید تواضع داشته باشند. متن کامل خبر را اینجا بخوانید.

سیاسی

استاندار سمنان در حکمی سعید متقی را با حفظ سمت به عنوان سرپرست فرمانداری گرمسار منصوب کرد. متن کامل خبر را اینجا بخوانید.

علمی

نماینده تام الاختیار دانشگاه سمنان در برگزاری آزمون های سراسری گفت: هشت هزار و ۶۱۲ داوطلب کنکور کارشناسی ارشد در استان سمنان ساعت هشت صبح امروز پنجشنبه رقابت خود را آغاز کردند.

پرویز ملک زاده در گفت و گو با ایرنا ابراز داشت: از مجموع هشت هزار و ۶۱۲ داوطلب آزمون کارشناسی ارشد در استان سمنان، چهار هزار و ۳۰۷ داوطلب در حوزه امتحانی سمنان، ۲ هزار و ۵۹۶ داوطلب در حوزه امتحانی شاهرود و یکهزار و ۷۹ داوطلب در حوزه امتحانی دامغان رقابت می‌کنند. متن کامل خبر را اینجا بخوانید.

ورزشی

رییس هیات فوتبال استان سمنان گفت: سپاهان شهرداری سمنان، نماینده استان سمنان در سیزدهمین دوره لیگ برتر فوتبال ساحلی کشور میزبان مسابقات دور برگشت گروه سوم این لیگ شد.

سید حسین زرگر روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: ۱۲ تیم حاضر در لیگ برتر در مرحله نخست در سه گروه چهار تیمی با هم رقابت می‎کنند که در گروه سوم تیم سپاهان شهرداری با تیم‌‏های ملوان گناوه، ایفا اردکان و موج سواران نوشهر هم گروه شده است. متن کامل خبر را اینجا بخوانید.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 12 =