۱۸ مرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۵:۰۲
کد خبرنگار: 2842
کد خبر: 83900390
۰ نفر

برچسب‌ها

آزمون کارشناسی ارشد در شمال فارس برگزار شد

شیراز - ایرنا - آزمون داوطلبان ورود به مقطع کارشناسی ارشد ناپیوسته دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور در شمال فارس به میزبانی شهرستان اقلید بار رعایت آیین نامه‌های بهداشتی مرتبط با کرونا برگزار شد.

این آزمون روزهای پنجشنبه ۱۶ مرداد، جمعه ۱۷ مرداد و شنبه ۱۸ مردادماه ۹۹ به علت گسترش شیوع ویروس کرونا با شرایط خاص برگزار شد.

آزمونی که به گفته مسئولان سازمان سنجش آموزش کشور تعداد ۶۴۷ هزار و ۵۵۴ داوطلب در آن نام نویسی کرده بودند که از این تعداد ۸۵ نفر از داوطلبان به تایید وزارت بهداشت به کرونا ویروس مبتلا بودند که با هماهنگی وزارت بهداشت خارج از حوزه های عادی آزمون دادند.

آزمون کارشناسی ارشد در استان فارس که پیش از این تنها در شیراز برگزار می شد، برای چهارمین بار پیاپی در شمال استان نیز به طور همزمان برگزار شد.

رحمت نوروزی، نماینده سازمان سنجش آموزش کشور مستقر در حوزه اقلید، شنبه در این باره به خبرنگار ایرنا گفت: برگزاری آزمون در دو حوزه خواهران و برادران در کمال آرامش و امنیت برگزار شد و با نظرخواهی که از داوطلبان انجام گرفت رضایت نسبی خود را از فضای فیزیکی و مکان های در نظرگرفته شده اعلام کردند.

نماینده تام الاختیار سازمان سنجش هم به ایرنا گفت: در دو حوزه اصلی و یک فرعی  این شهرستان، یک هزار و ۶۲۲ داوطلب از شهرستان های شمال فارس به رقابت پرداختند که از این تعداد ۷۷۲ نفر مرد و ۸۵۰ نفر زن بودند.

دکتر معصومه ظهیری افزود: برگزاری این آزمون در شمال فارس خدمت ارزنده ای به داوطلبان و خانواده های آنها است که دیگر برای شرکت در این آزمون، مسافت طولانی سفر به حوزه های مرکز استان را طی نکنند.

وی معتقد است: تلاش زیادی جهت حفظ سلامت داوطلبان در برابر کروناویروس انجام شد و هیچ داوطلب مبتلا به کرونا در این حوزه امتحانی ثبت نام و شرکت نکرده است. 

ظهیری، از تلاش های افراد و  ارگانهای یاری دهنده که در برپایی این آزمون همکاری کردند قدردانی کرد.

آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۹ با پیش بینی پذیرش ۳۰۰ هزارنفر (نیمی از کل داوطلبان) در ۲۳۶ حوزه امتحانی و ۸۰ شهرستان کشور برگزار شد که نتایج اولیه آزمون در دهه دوم شهریور ماه به صورت کارنامه تنظیم و نتایج نهایی آن اواخر مهر ماه از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور منتشر خواهد شد.

به گفته معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز، استان فارس در اواسط  مردادماه از نظر میزان همه گیری کرونا در وضعیت هشدار (زرد) قرار دارد.

شهرستان اقلید در ۲۶۷ کیلومتری شمال شیراز واقع شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 9 =