عیدانه حنانه در پهنه رودکی

تهران- ایرنا- همزمان با شب عید سعید غدیرخم، گروه آوای حنانه در پهنه رودکی به اجرا پرداخت.

به مناسبت عید سعید غدیرخم گروه آوای حنانه با اجرای قطعاتی از جمله «تا صورت پیوند و جهان بودعلی بود» و «مولاجانم» در پهنه رودکی به اجرای برنامه پرداخت.

هنرمندان گروه آوای حنانه را کامران همت‌پور نوازنده سه تار وتنبور و سرپرست گروه، سیروس ملکی خواننده، ناصر کاوه نوازنده عود، بهروز قنسولی نوازنده دف، میلاد شکری‌زاده نوازنده کمانچه، مهدی نبوی نوازنده نی وتنبک و ماهور خسروی نوازنده دف تشکیل می‌دادند.
این اجرای پهنه رودکی با رعایت پروتکل‌های بهداشتی انجام شد.

پهنه رودکی کجاست

پهنه رودکی یا پیاده راه استاد شهریار قبلا خیابان استاد شهریار نام داشت که خیابان حافظ را به خیابان خارک متصل می‌کرد.

پیاده راه شهریار بخشی از پهنه فرهنگی و هنری رودکی در محدوده خیابانهای ولیعصر، انقلاب اسلامی، حافظ و نوفل لوشاتو با برخورداری از میراث شهری و معماری ارزشمند است.

این خیابان به همت شهرداری تهران با تغییراتی به گذر فرهنگی تبدیل شده و تردد مکانیزه در آن ممنوع است.

پیاده راه شهریار با یکهزار و ۵۰۰ متر مربع به بهره‌برداری رسید تا با ارتقای کیفیت و کارکرد زیست شهری و عملکردی بناها و گذرهای اصلی آن به ویژه گذر شهریار قطب هنرهای نمایشی و موسیقایی در مقیاس شهری ملی و فراملی باشد.

گذر شهریار به کوشش سازمان زیباسازی شهر تهران و شهرداری منطقه ۱۱ در چهارچوب شعار «تهران، شهری برای همه» طراحی و اجرا شده است.

در پیاده راه شهریار انواع درختچه و گل و گیاه در فضای سبز این پیاده‌راه که مساحتی حدود ۱۵۰۰ مترمربع دارد کاشته شده است.

با تغییر کاربری این گذر و با توجه به اماکن فرهنگی تاریخی متعددی در اطراف آن این مکان به بستری مناسب برای علاقمندان هنر موسیقی ونمایش تبدیل شده که براحتی می‌توانند در زمان‌های انتظار پیش از آغاز برنامه ها از این مکان برای استراحت استفاده کنند و از گرافیک شهری آن لذت ببرند

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =