سامانه تبادل تصاویر پزشکی بین‌بیمارستانی در کرمانشاه راه‌اندازی شد

کرمانشاه - ایرنا- مدیر آمار و فناوری اطلاعات دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه از راه‌اندازی شبکه تبادل تصاویر پزشکی بین بیمارستانی (سامانه کلادپکس) در این دانشگاه خبر داد.

«بابک پاک‌نیا» روز شنبه به ایرنا گفت: این سامانه با تجمیع اطلاعات پکس بیمارستان‌های دانشگاهی امکان مشاهده و دسترسی یکجا به تصاویر رادیولوژی بیماران در کلینیک‌ها و بیمارستان‌ها را با رعایت پروتکل‌های امنیتی فراهم می‌کند.

وی سهولت دسترسی و مشاهده ، عدم نیاز به چاپ کلیشه، دسترسی راحت پزشکان معالج و امکان مشاهده روی تلفن همراه پزشک معالج را از مزایای این سامانه دانست و گفت: همگی این امکانات با رعایت دستورالعمل‌های مربوطه با روسا و مدیران مراکز صورت می‌گیرد.

پاک‌نیا با بیان اینکه این فرایند در سه مرحله نهایی می‌شود، گفت: مرحله اول آن انجام شده و در حال ارائه خدمات می باشد که 6 بیمارستان فارابی ،آیت اله طالقانی،دکتر محمد کرمانشاهی، امام رضا (ع)، امام خمینی(ره) کرمانشاه و امام خمینی( ره) اسلام آباد غرب به سامانه مذکور متصل شده اند.

وی اظهار داشت: در مرحله دوم بیمارستان های امام خمینی(ره) سنقر، دکتر چمران کنگاور، قدس پاوه و حضرت ابوالفضل قصر شیرین به سامانه متصل می شوند و در مرحله سوم نیز اتصال مابقی مراکز انجام می گیرد.

سه هزار و ۲۰۰ تخت بیمارستانی اکنون در قالب ۱۸ بیمارستان دولتی دانشگاه علوم پزشکی، ۲ بیمارستان خصوصی، سه بیمارستان نظامی و ۲ بیمارستان تامین اجتماعی در استان کرمانشاه فعال است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 6 =