بیش از پنج هزار زندانی مالی در اردبیل آزاد شده‌اند

اردبیل - ایرنا - مدیر نمایندگی ستاد دیه استان اردبیل گفت: از سال ۱۳۸۱ تا به حال بیش از پنج هزار تن از زندانیان واجد شرایط جرایم غیرعمد و مالی با کمک این ستاد و نیز خیران از زندان‌های استان آزاد شده‌اند.

به گزارش ایرنا ، کریم‌الله محبوبی روز شنبه در نشست با اعضای کانون مداحان استان افزود:  از این تعداد سه هزار و ۶۹۵ تن با پرداخت مبلغ محکومیت ۲۲۸ میلیارد و ۴۳۸ میلیون تومان توسط ستاد دیه  و یک هزار و ۳۰۵ تن دیگر با مراجعه مستقیم خیران به زندان‌های استان آزاد و به کانون گرم خانواده بازگشته‌اند.

وی بیان کرد: محکومین مالی مجرم نیستند و از بدحادثه به خاطر مشکلات مالی، حوادث رانندگی، حوادث گارگاهی و یا مهریه گرفتار و در زندان به سر می‌برند، با زندانی شدن سرپرست خانواده تنها اعضای آن خانواده با مشکل مواجه  نمی‌شوند بلکه ناخواسته کل جامعه را دربرمی‌گیرد.

محبوبی تاکید کرد: زندان موجب از هم گسیختگی بنیان خانواده‌ها، طلاق‌های اجباری و گاهی انحراف‌های اخلاقی و اقتصادی خانواده‌ها می‌شود.

مدیر نمایندگی ستاددیه  استان کمک به زندانیان جرایم غیرعمد و مالی را یک دین و وظیفه شرعی و انسانی دانست و گفت: با نزدیک شدن به ماه محرم و صفر باید از تمامی ظرفیت‌های این ماه‌ها در بین مردم بهره برد و با فرهنگ‌سازی وتغییر نگرش آحاد جامعه ، زمینه را برای جذب بیشتر کمک‌های مردمی برای آزادسازی زندانیان جرایم غیرعمد فراهم سازیم.

محبوبی از فراهم‌سازی زمینه آزادی زندانیان در ماه محرم و صفر خبر داد و افزود: تا اربعین حسینی تلاش خواهیم کرد ۷۲ تن از زندانیان جرایم غیرعمد را از زندان‌های استان آزاد کنیم.

داوود همایون ، رییس کانون مداحان اردبیل نیز گفت: در راستای جذب کمک‌های مردمی کانون مداحان اردبیل به عنوان سفیران کمک به زندانیان جرایم غیرعمد و مالی کمال همکاری را باستاد دیه استان اردبیل خواهند داشت.

وی افزود: اطلاع‌رسانی در این امر خیر را  در فضای مجازی بصورت مستمر در برنامه خود قرار خواهیم داد، چرا که باید در این رابطه فرهنگ‌سازی شده و کمک به زندانیان جرایم غیرعمد و مالی تبدیل به عادت حسنه‌ای در جامعه شود.
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 12 =