کشف نامه‌ای که پرونده «تاماش آیان» را پیچیده‌تر می‌کند

تهران- ایرنا- کشف نامه حذف شده از سرورهای سایت فدراسیون بین‌المللی وزنه‌برداری رسیدگی به پرونده رییس مستعفی این فدراسیون را وارد مرحله جدید کرد.

 «ریچارد مک‌لارن» مسوول رسیدگی به پرونده «تاماش آیان» به مدارکی دست یافته است که رییس مستعفی فدراسیون بین‌المللی وزنه‌برداری، اعلام محرومیت ناشی از دوپینگ ورزشکاران برخی از کشورها را به تاخیر انداخته است.

بنا به اعلام فدراسیون بین‌المللی این رشته در بررسی قانونی سرورهای فدراسیون جهانی نامه ای حذف شده، کشف شد که این نامه از طرف وزیر ورزش آذربایجان که نایب رییس کمیته ملی المپیک این کشور بود، به تاماش آیان ارسال شده بود.

در این نامه، مقام ورزشی کشور جمهوری آذربایجان از تاماش آیان به خاطر به تاخیر انداختن تعلیق محرومیت وزنه‌برداری آن کشور تشکر کرده است. بررسی سوابق این نامه نشان می‌دهد که فدراسیون جهانی و شخص آیان به صورت عمدی تعلیق ۱۸ وزنه‌بردار کشور جمهوری آذربایجان را به تاخیر انداختند. 
مک لارن مسوول رسیدگی به پرونده آیان از «مونیکا  اونگار» که در آن زمان در کمیته آنتی دوپینگ فدراسیون جهانی مسوولیت داشت، خواسته شد که توضیح دهد چرا این تاخیر ها اتفاق افتاده است اما او نتوانست توضیحی ارائه بدهد. 

در مسابقات جهانی سال ۲۰۱۳، آذربایجان ۲ نماینده مرد و یک نماینده زن داشت که وزنه‌بردار زن این کشور نایب قهرمان شده بود و هریستوف ۲ مدال برنز یک ضرب و دوضرب جهان و گالیوف نقره دوضرب و برنز مجموع جهان را کسب کرده بودند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =