مدیرکل تبلیغات اسلامی استان بوشهر: غدیر عید بزرگ جهان اسلام است

بوشهر-ایرنا- مدیرکل تبلیغات اسلامی استان بوشهر گفت: غدیر عید بزرگ جهان اسلام و عید الله اکبر است که در آن خداوند ولایت را به عنوان یکی از نعمت‌ها برای هدایت جهان بشریت ارزانی داشته است.

حجت الاسلام عبدالرضا سروستانی رو شنبه با گرامیداشت عید غدیر افزود: با عطای نعمت گران‌بهای غدیر، بزرگترین نعمت خداوند که همان اسلام عزیز است بر جهان بشریت کامل شد و سکان‌دار غدیر، شخصیتی است که در کنار پیامبر اسلام (ص) در مراحل و مقاطع مختلف تاریخ اسلام ایفای نقش کرد.

وی بیان کرد: عید سعید غدیر یکی از عیدهای بزرگ الهی است که در آن نعمت ولایت به جامعه اسلامی عرضه شد.

سروستانی تصریح کرد: ولایت، انسان را در مسیر رستگاری هدایت می‌کند و بدن تردید کسی که از ولایت تبعیت کند رستگار می‌شود.

وی افزود: ولایت مهمترین دژی است که از اسلام دفاع می‌کند و نظام اسلامی به عنوان نعمت عظمای الهی، مسیر نورانی راه سعادت را به بشریت و امت اسلامی نشان می‌دهد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان بوشهر گفت: باید تلاش کرد با سیره حضرت علی (ع) بیشتر آشنا شد چرا که هر بُعدی از ابعاد زندگی آن حضرت با خدامحوری و به عنوان یک محور الهی شناخته می‌شود.

وی بیان کرد: مسیر ولایت را باید به عنوان مسیر اساسی زندگی خود انتخاب کرد و از این مسیر الهی فاصله نگرفت چون تبعیت از مسیر ولایت باعث هدایت جامعه و همچنین جلوگیری از ضلالت و گمراهی می‌شود.
سروستانی با اشاره به شرایط امروز جامعه اظهار کرد: قشرهای مختلف جامعه اسلامی به ویژه هیات‌های مذهبی، شبکه تبلیغی و جامعه مداحان برنامه‌های خود را با توجه به شرایط ویژه امروز جامعه اجرا کنند.
سروستانی تاکید کرد: در چنین شرایطی هر کسی بسته به نوع فعالیت خود فرهنگ علوی را باید در جامعه گسترش و به نسل جوان معرفی کرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 9 =