حرکت کاروان شادی «شمیم ولایت» در شهرری

شهرری- ایرنا- رییس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان ری گفت: کاروان شادی "شمیم ولایت" به مناسبت روز عید غدیر خم و روز تداوم خط ولایت در شهرری به راه افتاد.

حجت الاسلام مرتضی صادقی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: کاروان شادی در سطح شهرستان ری می گردد و کاروان جشن غدیر به مفهوم  تشکیل اجتماع یا همراه داشتن نیست بلکه مجریان برنامه، گروه های تواشیح و مداحان اهل بیت (ع)  با حرکت در کوچه و خیابان مراسم جشن را برگزار می‌کنند.

وی افزود: با توجه به شرایط کنونی و شیوع ویروس کرونا درروز عید غدیر همزمان با برپایی کاوران های شادی درسطح شهرستان ری، توزیع ماسک های رایگان در بین مردم هم انجام شد.

رییس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان ری خاطر نشان کرد: کاروان شمیم ولایت در مسیر آستان شیخ صدوق امامزاده عبدالله ع، امامزاده هادی ع، امامزاده ابراهیم و اسماعیل کهریزک ع، بقعه جوانمرد و امامزاده ابوالحسن ع حرکت می کند.

وی به برنامه های دهه ولایت در ری اشاره و عنوان کرد: ۱۸ راس گوسفند در بین ۳۰۰ خانواده نیازمند تقسیم شد و همچنین ۸۰۰ بسته معیشتی به ارزش ۲۰۰ تا ۲۵۰ هزار تومان و ۴۰۰ بسته نوشت افزار و لوازم التحریر هم توزیع شد.

وی خاطر نشان کرد: برگزاری مراسم محرم طبق تصمیم ستاد ملی کرونا انجام می شود و اطعام و نذورات بین فقرا و مستمندان به صورت خام توزیع خواهد شد.

به گزارش ایرنا، در ۱۸ ذی الحجه سال ۱۰ هجری قمری، در آخرین حج پیامبر(ص) که به حجه الوداع معروف است بیش از یک صد و بیست هزار تن شرکت کردند که بعد از پایان حج، در مکانی میان مکه و مدینه به نام غدیر خم بر پیامبر موضوع جانشینی و امامت علی(ع) از سوی وحی الهی ابلاغ شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =