۱۸ مرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۰:۵۵
کد خبرنگار: 1460
کد خبر: 83900208
۰ نفر

برچسب‌ها

امام جمعه اردکان: برخی کانال‌های خبری در پی         عقده‌گشایی هستند

یزد - ایرنا - امام جمعه اردکان گفت: از برخی سایت‌ها و کانال‌های خبری، بوی عقده‌گشایی و کینه‌ورزی استشمام می‌شود و روح آدم با مطالعه برخی خبرهای ناقص و قضاوت‌های خارج از انصاف، آزرده و کدر می‌گردد.

به گزارش ایرنا حجت‌الاسلام سید اسماعیل شاکر جمعه شب در جمع مردم مسجد امیرالمؤمنین اردکان ضمن تبریک روز خبرنگار افزود: وظیفه خبرنگاران، حساس، مهم و تاثیرگذار است و می‌تواند برای پیگیری مشکلات مردم و ارتقاء خدمت رسانی مسوولان و پیشرفت امور آثار و برکات بسیاری به ارمغان آورد.

امام جمعه اردکان با بیان اینکه  برخی نقدها و انتظارات از مسئولان خارج از حیطه مسئولیت شان و خلاف قوانین است و اگر بخواهند انتظار شما را برآورده کنند مورد تذکر و بازخواست قرار می گیرند تصریح کرد: قاعدتا خبرنگاران و اهل قلم کارشان نقد است و ما مسوولان باید صبور باشیم و با شرح صدر بخوانیم و بشنویم و چیزی نگوییم ضمن آنکه ما هم نکاتی و نقدی به برخی اصحاب رسانه داشته باشیم.

شاکر اظهار داشت: اصلا برخی کانال های خبری برخلاف نامشان بی‌خبر هستند و از خیلی خبرها و برنامه ها و جلسات بی اطلاع یا کم اطلاع‌اند، گاهی از جلسه ای ۲ ساعته، یک عکس و۲ جمله ناقص در فضای مجازی انتشار می دهند که اساسا با هدف و روح جلسه مغایر است و گاهی حاضران در جلسه می گویند چی بود و چی شد؟.

وی یادآور شد: در روایات داریم که تعصّب و حب و بغض، حق را می پوشاند، یک آفت دیگر برخی اصحاب خبر و رسانه تعصب است و از نوشته هایشان تعصب جناحی و سیاسی می بارد. 

امام جمعه اردکان افزود:  اگر باور کنیم کلمه به کلمه گفتار و نوشتارمان بنابر آیه قرآن، نوشته و حتی نیت گفتار و نوشتارمان دقیق، ثبت و ضبط می شود و روزی باید پاسخگویش باشیم؛ قاعدتا تقوا و انصاف بیشتری بر همه فضاها اعم از مردم، مسوولان و خبرنگاران حاکم خواهد شد.

شاکر با بیان اینکه خبرنگاران در تعریف یا نقد عملکرد مسئولان از دایره انصاف خارج نشوند ادامه داد: انصاف، زیباست اما از برخی اصناف مانند خبرنگاران زیباتر و موثرتر.

وی گفت: معنای انصاف این است که خود را جای طرف مقابل بگذاریم و شرایط او را در نظر بگیریم.

مرکز شهرستان ۹۸ هزار نفری اردکان در ۶۰ کیلومتری شمال غربی شهر یزد قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 9 =