امکان صادرات نرم افزار از کرمانشاه وجود دارد

کرمانشاه- ایرنا- مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان کرمانشاه، از رشد شرکت‌ها و تیم‌های استارتاپی خبر داد و گفت: شرکت‌های بومی استان آمادگی لازم در تولید نرم‌افزارها و برنامه‌های آموزشی و صادرات این نرم‌افزارها به داخل و خارج از کشور را دارند.

«شهریار بهنیا» روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا با اشاره به تعطیلی مراکز آموزشی به ویژه مراکز فنی و حرفه‌ای و از طرفی عقب افتادن برنامه‌های مهارت آموزی در استان، افزود: اکنون بهترین راهکار برای رفع این مشکل به کارگیری پتانسیل فناوری اطلاعات از طریق شرکت‌های دانش‌بنیان و استارتاپ های فعال در این زمینه است.

او تصریح کرد: اگر سامانه‌ها و اپلیکیشن‌های آموزشی بتوانند محیط واقعی آزمایشگاهی و کارگاهی را شبیه‌سازی کنند، مهارت جویان به راحتی می‌توانند به اهداف خود دست یابند.

وی افزود: با توجه به اینکه یکی از دغدغه‌های کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری استان بحث مهارت آموزی است، حمایت از آن می‌تواند از یک سو به رشد شرکت‌ها و تیم استارتاپی منجر شده و زمینه‌های صادرات نرم‌افزارهای آموزشی را به داخل و خارج کشور فراهم کند و از طرف دیگر منجر به محقق شدن برنامه‌های مهارت‌آموزی استان شود.

بهنیا اضافه کرد: این اداره کل آمادگی خود را جهت همکاری با مراکز دانش‌بنیان بخش ICT و اداره کل فنی و حرفه‌ای اعلام می‌کند.

سرخط اخبار استان‌ها